23 nisan c meydanı protokol
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram, tüm yurtta olduğu gibi Çerkezköy’de de törenlerle kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen Çelenk Töreninin ardından başlayan kutlama töreninde çocuklar, şiirler, şarkılar ve gösteriler eşliğinde coşkulu bir bayram yaşadılar.
Çerkezköy Havadis- Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 23 Nisan 1920 yılında çocuklara armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Çerkezköy’de de coşkuyla kutlandı.
VATANDAŞ YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ
Önceki gün saat 10.00’da Cumhuriyet meydanında başlayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenine CHP Tekirdağ Milletvekili Dr.Candan Yüceer, Çerkezköy Kaymakamı Ayhan Bayhan, 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Hasan Nevzat Taşdeler, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez, MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Koray Önsel, DSP Çerkezköy İlçe Başkanı Mesut Kaba, İl Genel Meclis Üyeleri, Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürü Murat Kocabıçak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Zenginal, Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Sait Yazı, Türk Metal İş Sendikası Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak, resmi ve özel kurum- kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gaziler, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ile çok sayıda Çerkezköylü katıldı.
ÇELENK SUNULDU

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Zenginal, Atatürk Anıtı’na Çelenk sundu. Çelenk sunumunun ardından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Zenginal; “Bugün milli iradenin ve milli egemenliğin temel dayanağı olan TBMM’nin açılışının 93. Yıl dönümünü milletçe; birlik, beraberlik, huzur ve güven içerisinde kutlamaktayız. Milli egemenlik ve çocuk bayramını kutladığımız bu gururlu günümüzde hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum” dedi.