akp hemş3_540x320Ak Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı, hemşireler haftası münasebetiyle Çerkezköy Devlet Hastanesi, Özel Çerkezköy Hastanesi ile Özel Optimed Hastanesi’nde görev yapan hemşireleri ziyaret etti.
Çerkezköy Havadis- Her yıl Mayıs ayında kutlanan hemşireler haftası münasebeti ile Çerkezköy’de faaliyet gösteren hastanelerdeki hemşirelere ziyarette bulunan AKP Çerkezköy İlçe Teşkilatı, tüm hemşirelerin ‘Hemşireler Haftası’nı kutladı.

HEMŞİRELERİ ZİYARET ETTİLER

Perşembe günü gerçekleşen ziyarette AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, AK Parti Çerkezköy ilçe Kadın Kolları Başkanı Nuran Yeşil ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Çerkezköy’deki Hastaneleri ziyaret etti. İlk durakları Özel Optimed Hastanesi olan Heyeti burada Hastane Başhekimi Op. Dr. Ayhan Arslan ve Baş Hemşire Sevda Sümbül karşıladı. Hemşirelerin görevlerinin çok zor olduğunu dile getiren AKP Kadın Kolları Başkanı Nuran Yeşil; “Allah kimseyi sizlerin eline düşürmesin ama sizleri de başımızdan eksik etmesin” dedi. Karşılıklı devam eden sohbetin ardından AKP Heyeti hemşirelere kandil simidi ve hediyeler sundu.
akp hemş2_540x320

“TÜRKİYE’DE HEMŞİRE SAYISI ÇOK AZ”
AKP heyetinin ikinci durağı ise Özel Çerkezköy Hastanesi oldu. Kendilerini karşılayan Hastane Müdürü Alper Atasoy ve Başhemşire Gülcan Özdemir ile bir süre sohbet eden AKP Heyeti, hastanede görev yapan hemşirelere kandil simidi ve hediyeler sundu. Hemşire sayısının az olmasından yakınan Hastane Müdürü Atasoy,”Türkiye’de hemşire sayısı ve yardımcı sağlık personeli sayısı çok az. Geçtiğimiz yıl yapılan atamaların sayısı 1500 iken bu yıl bu sayı iki katına çıktı. Bu çok önemli bir gelişme ancak yeterli değil.” eleştirisinde bulunurken, İlçe Başkanı Demirbağ ise,” Bizden önceki hükümetlerin politikalarında kat sayı eşitsizliği imam hatipli öğrencileri mağdur ettiği kadar sağlık meslek lisesi öğrencilerini de mağdur etti. Kat sayı farkının ortadan kalktığı andan bu yana sağlık meslek liselerine olan ilgi de arttı.” Dedi.
akp hemş1_540x320

DEVLET HASTANESİ’DE ZİYARET EDİLDİ
Ziyaretlerin son durağı ise Çerkezköy Devlet Hastanesi oldu. Başhemşire Narten Beydemir’in nezdinde hastanede görevli bütün hemşirelerin haftası kutlanırken, hemşirelere kandil simidi ve hediyeler verildi. Hastanede görevli hemşire sayısının 113 olduğunu belirten başhemşire Beydemir, ”Hemşire kadromuz işini severek ve varını yoğunu ortaya koyarak çalışıyor.” Dedi. Ziyaretler toplu fotoğraf çekimlerinin ardından sona erdi.