Hükümet Caddesi ile Şehit Teğmen Akın Akın Caddesi’ni birbirine bağlayacak olan köprünün yapım çalışmaları sürerken Çerkezköy Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Hükümet Caddesi’ni genişletme ve yeniden düzenleme çalışmaları başladı. Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Fen İşleri Müdürü Kemal Gümüş ile birlikte çalışmaları yerinde inceleyerek çalışmalarla ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

akay-c%cc%a7alis%cc%a7malari-yerinde-inceledi_1000x667

KIZILPINAR MODERN BİR GÖRÜNÜME KAVUŞACAK
Kızılpınar Mahallesi’nde TESKİ’nin kanalizasyon çalışmalarının İstiklal Mahallesi’nde başladığını belirten Akay, “Terfi Merkezi ile Kızılpınar Mahallemiz arasındaki kollektör hattının yapımı tamamlandı. Şuanda kanalizasyon inşaatı Kızılpınar Mahallemizde bulunan İstiklal Caddesi’nden başladı. Kızılpınar Mahallemizde yaklaşık 70 km’lik kanalizasyon hattı inşaatı yapılacak. Kanalizasyon hattının tamamlanacağı sokak ve caddelerde yol, kaldırım, yağmur suyu hattı çalışmalarını vakit geçirmeden yaparak, Kızılpınarımızı modern bir görünüme kavuşturacağız.” dedi.

DEVLET HASTANESİ YOL AĞI TAMAMLANDI
Çerkezköy Belediyesi tarafından Çerkezköy Devlet Hastanesi arkasında açılan yolda da incelemelerde bulunan Vahap Akay, “Hizmete açılan Devlet Hastanemizin arka kısmında kalan imar yolunu açarak Anafartalar Caddesi üzerinden de vatandaşlarımızın Devlet Hastanemizin Acil Servisi’ne ve Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimize ulaşmalarını sağladık. Yeni açılan yollar ile birlikte Devlet Hastanemizin etrafında araç ve yaya trafiği sağlanmış oldu.” diye konuştu.

STAT İNŞAATI DEVAM EDİYOR
29 Ekim Spor Kompleksi yanında yapımı devam eden Şehir Stadı inşaatını inceleyen  Başkan Akay, stat inşaatı içerisinde kalan TREDAŞ’a ait trafo binasının kaldırılmaması nedeni ile inşaatın durduğunu fakat hafta sonu trafonun kaldırılması ile çalışmaların hızlanacağını belirterek, “68×105 metre ebatında suni çim zemini, tribünleri, soyunma odaları, park alanları ve ışıklandırılması olacak stadımızı 31 Aralık tarihine kadar tamamlamayı hedefliyoruz.” dedi.

HAYVAN BAKIM MERKEZİ REHABİLİTE EDİLİYOR
Çerkezköy Belediyesi Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde de incelemelerde bulunan Akay, Çerkezköy Belediyesi Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin yeniden rehabilite edildiğini, hayvanlar için yeni barınma ve yürüyüş yerlerinin yapıldığını belirterek, “Yeni yapacağımız modern ve hijyenik ameliyathane ile birçok operasyon burada yapılabilecek.” açıklamasında bulundu.

‘ALTERNATİF GÜZARGAH OLUŞTURDUK’
İstasyon Mahallesi Çayır Sokak’ta 1000 metrelik imar yolunun açılarak Hakim Sokak ve Yazgan Sokak bağlantılarının yapıldığını dile getiren Vahap Akay, 1000 metrelik imar yolunun dolgu ve diğer altyapısının yapılarak, demirli beton ile kaplanmaya hazır hale getirildiğini belirtti. Bir başka yol çalışmasının da İstasyon Mahallesi Şentürk Sokak’ta yapıldığını belirten Akay, “İstasyon Mahallemizin Mimar Sinan Mevkii’nde ikamet eden vatandaşlarımızın Çorlu Yolu’na inebilmeleri için Cengiz Topel Caddesi’ne çıkıp, dönmeleri gerekiyordu. İstasyon Mezarlığımızın yanında bulunan Şentürk Sokak’ta açtığımız 15 metre genişlik, 500 metre uzunluğundaki yeni imar yolu ile birlikte Mimar Sinan Mevkii’nde oturan vatandaşlarımızın şehir merkezine ve Çorlu istikametine gidip gelmeleri için alternatif bir güzergah oluşturduk.” dedi.

PARK VE YEŞİL ALANLARI İNCELEDİ
Fen İşleri Müdürlüğü’nün çalışmalarının ardından Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün çalışmalarını da inceleyen Belediye Başkanı Vahap Akay, Şehit Teğmen Akın Akın Caddesi üzerindeki parka Belediye Meclisi tarafından Şehit Başçavuş Ömer Halisdemir isminin verildiğini belirterek, ‘‘Parkımızın içinde Şehit Ömer Halisdemir’in kaidesi ile büstü konulacak. 35 metrekare alan üzerine yapılacak olan çalışmanın önümüzde ki hafta içinde tamamlanmasını hedefliyoruz” diye konuştu. Ayrıca Cumhuriyet Mahallesi Tepe Emlak Konutları Mevkii’nde bulunan Forest City konutları karşısındaki yaklaşık 6 bin metrekarelik yeşil alanda yapılması planlanan tenis kortları ve çevre düzenlemesi hakkında bilgi alan Akay, daha sonra Fevzipaşa Mahallesi Kulalar Sokak’ta tamamlanan park ve yeşil alan düzenleme çalışmalarını inceledikten sonra Gazi Osman Paşa Mahallemizde bulunan Yunus Emre parkı ve Muhsin Yazıcıoğlu Parkları’nda devam eden yeşil alan ve park düzenleme çalışmalarını yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı.

Haber: Ekin Avcı