Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Tekirdağ İl Müdürlüğü ve Çerkezköy Organize Sanayi Bölge (ÇOSB) Müdürlüğü işbirliğiyle, ÇOSB İdari Bina Toplantı Salonu’nda, “Ar-Ge Merkezleri Tecrübelerini Paylaşıyor” konulu bir toplantı düzenlendi.

 ar-ge-merkezleri-tecru%cc%88belerini-c%cc%a7osbde-paylas%cc%a7ti_1000x667

YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Toplantıya, Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Tekirdağ İl Temsilcisi Prof. Dr. Bülent Eker, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Tekirdağ İl Müdür Vekili İbrahim Çakır’ın yanı sıra, bünyesinde Ar-Ge Merkezi olan firmalarla, Ar-Ge ve Tasarım Merkezi kurmak isteyen çok sayıda firmanın temsilcileri katıldı.

AR-GE MERKEZLERİ HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ
Toplantının açılış konuşmasını yapan KÜSİ Tekirdağ temsilcisi Prof. Dr. Bülent Eker, kamu ve üniversite olarak Ar-Ge Merkezi kurmak isteyen sanayicilerin hizmetinde olduklarını dile getirirken Eker’in ardından söz alan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Tekirdağ İl Müdürlüğü’nden Deniz Ersöz ve KOSGEB Tekirdağ İl Müdürü Toyga Erkan da Ar-Ge Merkezleri hakkında bilgi verdi. Türkiye genelinde 274 Ar-Ge Merkezi’nin olduğunu belirten Ersöz, bunlardan 9 tanesinin Tekirdağ’da bulunduğunu ifade etti.

SUNUM YAPILDI
Daha sonra bünyelerinde Ar-Ge Merkezi kuran firmalardan Arçelik A.Ş. Ar-Ge Yöneticisi Barış Tekdemir, Hema A.Ş. Ar-Ge Merkezi Yöneticisi Aziz Asrak, Yünsa A.Ş. Ar-Ge Yönetim Uzmanı Oya Korolay, Setaş Kimya A.Ş. Ar-Ge Merkezi Yöneticisi İsmail Yakın, Deva Holding Ar-Ge Merkezi Müdür Yardımcısı Şule Pekdüzgün Sun, Pharmactive İlaç Ar-Ge Merkezi Yöneticisi Başak Acar kürsüye gelerek, Ar-Ge Merkezleri’nin kuruluş aşamaları ve faydaları hakkında sunum yaptı. Sunumların ardından soru-cevap kısmıyla toplantı sona erdi.
Haber: Ekin Avcı