Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne endoskopi cihazı bağışlayan hayırsever Tazebey Ercan’ı işyerinde ziyaret eden Başhekim Necati Karaoğlu, Ercan’a bir teşekkür plaketi takdim ederken, bugüne kadar hastanede hizmet veren cihazla günde 7-8 hastaya bakıldığını, yeni cihazla birlikte bu sayının 20’ye çıktığını söyledi. hastane ziyaret
Çerkezköy Havadis- Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekimi Necati Karaoğlu, hastaneye endoskopi cihazı bağışlayan ve bu sayede daha fazla hastaya bakılmasını sağlayan İşadamı Tazebey Ercan’ı işyerinde ziyaret ederek verdiği destekten ötürü kendisine plaket takdim etti.
İMKÂNI OLAN HERKES YAPMALI
Çerkezköy’de faaliyet gösteren Serhat Emlak Bürosu’nun da sahibi olan hayırsever Tazebey Ercan’a bağışladığı endoskopi cihazı için teşekkür eden Başhekim Necati Karaoğlu, bu sayede daha fazla hastaya hizmet verebileceklerini dile getirirken, hayırsever Tazebey Ercan da, bu yardımları imkanı olan herkesin yapması gerektiğine dikkat çekerek, “Eğer bir yardımımız dokunduysa ne mutlu bize. Sizlere de ziyaretinizden ötürü teşekkür ediyorum” diye konuştu. Ercan, plaketi kızı ile birlikte aldı.
ÇEVRE İLÇELERDEN DE GELİYORLAR
Çerkezköy’ün kilit noktada olması sebebiyle Devlet Hastanesi’nin hizmet verdiği nüfusun çok yüksek olduğunu kaydeden Başhekim Necati Karaoğlu, günde yaklaşık 2 bin ila 2 bin 200 hataya hizmet verdiklerini belirterek “Hastanemize Çorlu, Saray, Vize, Silivri ve Çatalca’dan da hastalar geliyor. Zaten Çerkezköy ve Kapaklı’dan gelen hastalarımız var. Yani hastanenin potansiyeli çok yüksek. 2012 yılında 570 binin üzerinde hasta muayene edildi. 10 bin hasta da yatarak tedavi gördü. Potansiyel yüksek olunca talep de artıyor. Bu sebeple randevu sisteminin devreye girdiğini, randevu süresini de azaltmak için talep edilen cihazlardan 2-3 tane daha olması gerekiyor” diye konuştu.
TEDAVİ İÇİN GELDİ, CİHAZ BAĞIŞLADI
Ardından, Tazebey Ercan’ın cihazı bağışlama hikayesini anlatan Karaoğlu, “Tazebey Ercan mide rahatsızlığı sonrası hastaneden endoskopi işlemi talep etmiş. Randevu için geldiğinde de, hastanede hizmet veren tek cihazın arızalı olduğu için tamire gittiği bilgisi verilmiş ve 45 gün sonra gelmesi istenmiş. Ercan da hastalığının bu süre içinde daha fazla artacağını düşünerek ne yapılabileceğini konuşmak için bize geldi. Ben kendisine, cihazın satın alınma prosedürünün çok uzun sürdüğünü anlattım. Kendisi bunu çözelim dedi ve maddi kaynağı sağlayabileceğini söyledi. Birkaç ay sürebilecek işlem bu sayede bir hafta içinde tamamlandı ve hastaneye yeni bir endoskopi cihazı kazandırıldı” cümlelerine yer verdi.
DAHA FAZLA HASTAYA BAKABİLİYORUZ
Karaoğlu, cihazın hastaneye kazandırılmasının ardından, gün içinde bakılan hasta sayısının 20’ye çıktığını kaydederek, “Bir hastaya bakıldıktan sonra cihazın sterilize edilmesi için 15-20 dakika gerekiyor. Bu sebeple iki hasta arasında böyle bir süre oluşuyor. Bu sebeple tek makineyle günde 7-8 hastaya bakabiliyorduk. Ancak yeni cihazın gelmesiyle birlikte bu sayı 20’ye çıktı” şeklinde konuştu. Ercan’la bir süre daha sohbet eden Karaoğlu, ardından teşekkür ziyaretini sonlandırdı.