atatürk i.ö.o voleybol1
Çerkezköy Atatürk İ.Ö.O. Spor Kulübü Erkek Voleybol Takımı , 3.Lig’e yükselme maçları için gittiği Kocaeli’nden zaferle döndü. Grup maçlarının ardından son 8’e kalan temsilcimiz, final maçında karşılaştığı İTÜ Spor Kulübü’nü 3-1’lik sonuçla geçti ve 3.Lig’e yükselerek büyük bir başarının altına imza attı
Çerkezköy Havadis- Voleybol Erkekler Bölgesel Lig M Grubu’nu lider tamamladıktan sonra 3.Lig’e yükselme maçlarına katılan Atatürk İlköğretim Okulu Spor Kulübü Erkek Voleybol Takımı, final maçında karşılaştığı İTÜ Spor Kulübü Voleybol Takımı’nı 3-1’lik sonuçla geçti ve 3.Lig’e yükseldi.
2 GRUPTA 8 TAKIMLA MÜCADELE
Temsilcimiz, 3.Lig’e terfi için katıldığı grupta Zonguldak Karadeniz Ereğli Hastanesi Spor Kulübü, İstanbul Sultangazi Spor Kulübü ve Osmaniye Kadirli İdman Yurdu Spor Kulübü Voleybol Takımları ile karşılaştı. Maçlar, 14-15-16 Nisan tarihleri arasında Kocaeli Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda oynanırken, 3.Lig’e çıkmak için 2 Grupta toplam 8 takım mücadele etti.
3-2 GALİP
İlk maçında İstanbul Sultangazi ile karşılaşan Atatürk İ.Ö.O. Voleybol Takımı, ilk seti 23-25, ikinci seti de 24-26 kaybederek 2-0 geriye düşmesine rağmen, 3. seti 25-18, 4. seti 25-14 kazandı ve skoru eşitledi. Temsilcimiz, time-break setini 15-11 önde tamamlamayı başardı ve karşılaşmadan 3-2 galip ayrılan taraf oldu.
ÜÇTE ÜÇLE FİNAL
Gruptaki ikinci maçında Karadeniz Ereğli Hastanesi Voleybol Takımı ile karşılaşan Atatürk İ.Ö.O. ilk iki sette rakibine 25-17’lik üstünlük sağlayarak 2-0 öne geçerken, üçüncü sette skor 13-7 iken rakip sahadan çekilince temsilcimiz bu karşılaşmadan da galip ayrıldı ve grup’ta ikide iki yaparak büyük avantaj elde etti. Gruptaki üçüncü maçta Kadirli İdman Yurdu takımı karşılaşmaya gelmeyince temsilcimiz bu maçtan da galip ayrıldı ve grupta üçte üç yaparak finale kaldı.
BÜYÜK SEV İNÇ YAŞANDI
Çerkezköy Atatürk İ.Ö.O. Voleybol Takımı, finalde ise play-off maçlarının iddialı ekibi İTÜ Spor Kulübü ile karşılaştı. Büyük çekişmeye sahne olan ilk sette rakibine 25-23 üstünlük kuran temsilcimiz, maçta 1-0 öne geçti. İkinci set, İTÜ’nün 25-19’luk üstünlüğüyle sona ererken, moralini bozmayan temsilcimiz, üçüncü sette rakibini 25-22’yle geçti ve skoru 2-1’e getirdi. Dördüncü seti de 25-20’lik skorla kazanan Atatürk İ.Ö.O. Voleybol Takımı karşılaşmayı da 3-1 kazanırken, 3.Lig’e çıkan ekip olurken, oyuncular ve teknik heyet maçtan sonra büyük sevinç yaşadı.