banu avarAraştırmacı Yazar Banu Avar, Çerkezköy’de Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası Çerkezköy Temsilciliği’nin tarafından düzenlenen panele konuşmacı olarak katıldı.
Çerkezköy Havadis- Pazar günü Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi’nde düzenlenen panelde, güncel konulardan, Ortadoğu’daki gelişmelere kadar birçok konuya değinen Banu Avar, geçmişini unutan bir toplum olmamızın şuan içinde bulunduğumuz durumu net bir şekilde açıkladığını savundu.

“1900’LERDEKİ PLANIN AYNISI İŞLEMEKTEDİR”
Salona, elinde Türk Bayrağı ile giren Banu Avar, panele katılanlar tarafından uzun süre alkışlandı.
Konuşmasının hemen başında, Reyhanlı’da yaşananlara değinen ve olayların bu noktaya gelineceğini 2005 yılında yazmış kişilerden biri olduğunu hatırlatan Banu Avar, “Pelur kağıda sigarayı basın. Ateş yayılmaya başlar. Irak’ta, Afganistan’da açılmalar başladı. Küresel şirketlerin ve güç odaklarının sistemi budur. Bu şekilde nokta atışlar sonunda her yer koca bir delikten ibaret kalır. Avrasya’nın ortasında bu şekilde nokta atışlar yapılmıştır. Daha önce, tüm bu coğrafyada hareketlilik yapılacağı söylenmiştir. Güç odakları böyle bir projeyi 1900’lerin başında öngörmüştür. Bugünkü planlarla bire bir aynıdır. Daha önce gerçekleştiremediler o nedenle bugün yeniden, akil adamlara kadar birebir planı yürürlüğe koydular” ifadelerine yer verdi.
“BAŞIMIZA GELENLERİN HEPSİ BATI TARAFINDAN ATANMIŞTIR”
Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünden sonra başa getirilenlerin tanzimat kafalı ve batının emrinde olduğunu dile getiren Avar, “Başımıza getirilenlerin hepsi batı tarafından atanmışlardır. Seçim sandık oy diye bir şeye güveniyorsanız saf olmanız gerekir. Tüm seçim sistemleri küresel şirketindir. Ana sörvırları Washington’dadır. Burada istediğiniz kadar sayın, iki tuşa basıp seçim sonuçlarını değiştirmek ellerindedir. 2005’te Filistin’deydim, orada elektronik olmayan bir seçim yapıldı. Gözlemciler de vardı. Sonuçların ardından Hamas kazandı. Amerika seçim sonuçlarını kabul etmedi. Bizim söylediğimiz olacak dedi” şeklinde konuştu.
“KÖYLÜNÜN, İŞÇİNİN TEMSİLCİSİ MECLİSE GİREMİYOR”
Avar, konuşmasının devamında, Türk milletinin, Müdafaa-i hukuk, Kuvayi Milliye, milli mücadele, yani milletin gücü kavramını tarihe armağan etmiş bir millet olduğunu da vurguladı ve “Seçim de, sandık da oy da, tüm siyasi partilerin başı da aynı odaklara bağlı. Öyle olmasa, aşağıdan yukarı doğru seçimler olur. Ben istediğimi seçemedikten sonra iradem meclise nasıl yansıyacak? Milletvekilleri iki dudağın arasından çıkan sözle seçiliyorsa milli irade meclise yansımaz. Köylünün, işçinin temsilcisi meclise girebiliyor mu? Giremiyor” cümlelerini kullandı.

“YULARI DIŞARI VERDİĞİNİZ ZAMAN DİK DURAMAZSINIZ”
PKK, EL Kaide gibi terör örgütlerinin Amerika’nın elinde hareket ettiğini savunan Avar, “Mesele sadece terör örgütündeki gerillalar mıdır? Hayır, esas mesele ekonomik kaynaklardır. 3 trilyon dolarlık uyuşturucu meselesidir. Bunun içinde Amerika, AB, İsveç, İş adamları vardır. 3 tane PKKlı’nın sınır dışına çıkmasıyla bitecek bir durum değildir. Bu organize bir iştir. Biz yanımızdaki komşuyu yok etmeye çalışıyoruz. Bu ABD’nin, küresel güçlerin işine gelir. Küresel güçler Kerkük benim olsun diyor. Yuları dışarı verdiğiniz zaman, kim sizi nasıl kullanacak bilemediğinizden, durmadan dans edersiniz. Dik durmazsınız. İşte tam bağımsızlık dediğimiz şey dik durmaktır. 2004’te Colin Powell Türkiye’ye geldiğinde Abdullah Gül’le görüştü ve benim dediğimi yapacaksın dedi. Gül bunları kabul etmiştir. 2 sayfa 9 madde içinde Kürt meselesinin nasıl ilerleyeceği dahi yazılmıştır. Powell bir yıl sonra Esad’a gitti. Elinde yine kağıt vardı. Bunları yapacaksın dedi. Esad kağıdı dürdü ve Powell’a geri verdi. O gün itibariyle Esad’ın başına olanlar gelmeye başladı” diye konuştu.
“MİLLİ HAKLAR, ANADİL DERKEN BİR BAKACAĞIZ SAVAŞTAYIZ”
2011 yılında yaptığı Suriye’de Arap Baharı adlı belgeselden de bazı kesitleri katılımcılara izlettiren Avar, “Reyhanlı’da yaşanan felaket ve daha önce yaşanan felaketlerin oluşabileceğini söylemiştik. Geldiğimiz nokta bunu gösteriyor. Tarihten ders almadığımız için tarih tekerrür ediyor. Kırılma noktası alınacaksa 93 Harbi doğru olur. Osmanlı İmparatorluğu’nun tamamen dağıldığı, ne yapacağını bilemez hale geldiği, çözüm ve süreç dendiği zaman. Aynı bugünkü gibi. Bazı etki odakları o dönemde ‘Barış ve süreç yapın, azınlıklar özgürlük istiyor. Daha çok hak verin’ diyorlar. Baskılar sonucunda Osmanlı Hanedanlığı tüm azınlıkların temsilcilerine mecliste yer veriyor. Ama çok daha kötü oluyor. Bugün de aynı şeyler söyleniyor. Sorunu yaratan soruna çözüm olabilir mi? Bugün denenen bire bir aynıdır. 1910’da özgürlüğünü elde eden Bulgaristan, bir yıl sonra batıyı arkasına alıp Türkiye’ye savaş açmıştır. Burada da aynı şey olacaktır. Milli haklar, anadil derken bir bakacağız savaştayız” şeklinde konuştu. “İNSANLAR EĞLENCE PROGRAMLARI İZLEDİLER”
Avar, konuşmasında, Reyhanlı’da yaşanan olayların basında sansürlenmesi ile ilgili olarak da, “Reyhanlı’da yaşanan olay basında yasaklanmıştır. İnsanlar o gece televizyonda eğlence programlarını izlemiştir. Bu saldırı karşısında Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde insanlar ayakta olmalıydı. Niye Reyhanlı’da kimse yok? İnsanlar ne yapacaklarını bilmiyorlar” dedi.
“ÇOCUKLARI KORUYALIM DERNEĞİ DAHİL HEPSİ SİLAH TAŞIYOR”
‘Çocukları Koruyalım Derneği’ dahil tüm derneklerin silah taşıdığını da öne süren Banu Avar, “Kimse isimlere aldanmasın. Ben gözümle gördüm. Hepsi silah taşır. İstihbarat dağıtımı yapar. Hepsi ajandır. Kilis’in, Hatay’ın içinde İngiliz, Alman, Amerikan askeri birimleri dolaşıyor. Tüm Büyükelçilikler ve Konsoloslukların bir yerden bir yere giderken Türkiye Cumhuriyeti Devletinin idari birimlerinden izin alması lazım. Böyle bir şey yok. Daha dün Amerikan Büyükelçisi 2.Katibi kendi kendine Adana’dan kalkıp Mersin’e gitmiş. Bir gazeteci adamı, BDP binasında yakalamış. Ne kadar garip değil mi? Hatay’da, Kilis’te ciddi bir namus meselesi de vardır” diye konuştu.
“TÜRKÇÜLER, MİLLİ SOL VE DİNİ HASSASİYETİ OLANLAR BİR ARAYA GELİYOR”
Türkçüler, milli sol ve dini hassasiyeti olanların artık bir araya geldiğini ifade eden Avar, meselenin artık, öldürülmek ve namus olduğunu belirtirken, Türk milletinin bıkkın ve yorgun olduğunu ifade ederek, “Hepimiz işsiz bırakıldık. Tüm bunlar bir projedir. Bunun farkına varırsak belki de kalkan kaldırabiliriz. ‘Ah bir Atatürk’ümüz yok ki gelse de bizi kurtarsa’ fikrini beynimize soktular ama böyle bir şey yok çünkü hepimiz Atatürk’üz. Bu bir ruh meselesi. Bu ruhu elimizden alıyorlar. Herkes çıkacak biziz diyecek. Örgütlenecek. Çünkü bir tehlike geliyor. Bu şu an Hatay’da oluyor. Türk milleti gırtlağa kesilmeye başladığı zaman bir araya geliyor. İşte o zaman Türkçüler, milli sol ve dini hassasiyeti olanlar artık bir araya geliyor. Bunun adı müdafa-i hukuk, hakkımızı korumak” ifadelerine yer verdi.
AYNI İHANET BUGÜN DE SÖZ KONUSU
Bazı kesimlerin son dönemlerde Vahdettin’i korumaya başladığını da söyleyen Avar, “İngiltere’de arşivlerde mektubu gözlerimle gördüm. İngilizler bizi işgal etsin diyor. Vahdettin ülkenin işgal edileceğini de biliyor. Müthiş bir ihanet söz konusu” dedi ve bugün de durumun aynı olduğunu dile getirdi.
“MEDYADAKİ 39 KİŞİNİN TAMAMI SATILMIŞ”
Şu an medyadaki 39 kişinin tamamının satılmış olduğunu iddia eden Avar, kendisine de böyle bir teklifin geldiğini kaydederek, “Fetullah’ın f’sini George Soros’un s’sini ağzıma aldığımda aylık alacağım para 50 bin dolar. Yanıma oturtulacak adamın ismini veremem çünkü o da Mossad ajanı. Çok ünlü biri” dedi.

“10 MİLYON KİŞİ ŞUAN OY VERECEK PARTİ BULAMIYOR”
AKP, CHP, MHP ve Saadet Partisi milletvekilliği için teklif getirildiğini de dile getiren Avar, “10 milyon kişi şuan oy verecek parti bulamıyor. Çünkü bütün partilerin üst kademesine sızılmış durumda. Tüm partilerin içine kimlerin sızdığını görmek isterseniz google’a hızlı sızıntılar yazın, partilerden hangi isimlerin Amerikan Konsolosluğu’na devamlı olarak rapor verdiğini görürsünüz. CIA Türkiye Şefi tüm partilerin içinde ben varım diyor. Hiçbir milletvekili de çıkıp sen nasıl böyle konuşursun demiyor” cümlelerine yer verdi.
Öte yandan panele MHP İlçe Başkanı Koray Önsel, Ulus-Der Başkanı Erdal Darçın, CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tansu Altınel, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Şayka Çalışkan, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Eğitim İş Çerkezköy Temsilciliği Yönetimi ve vatandaşlar katıldı.