Çerkezköy ve Kapaklı sınırları içerisinde yapılması planlanan kömürlü termik santral için Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda ‘Halkı Bilgilendirme Toplantısı’ yapmak isteyen Bakanlık yetkililerine vatandaş tepki gösterirken, salonda bulunan MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz ise vatandaşı provoke etmeye çalıştı. Vatandaştan umduğunu bulamayan Aydeniz, bu kez de halkla ropörtaj yapmaya çalışan FOX TV ve çalışanlarına hakaret ederek uzaklaştı.

Çerekezköy Havadis- Çerkezköy ve Kapaklı’da kurulması planlanan kömürlü termik santral için yapılan ‘Halkı Bilgilendirme Toplantısı’ binlerce vatandaş tarafından protesto edilirken, MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz vatandaşı provoke etmeye çalıştı.

KÜRSÜDEKİLERİ İNDİRMEYE ÇALIŞTI
‘Halkı Bilgilendirme Toplantısı’ kapsamında konuşmacı olarak gelen Bakanlık yetkilileri, vatandaşın protestosuyla karşılaşınca toplantıyı sona erdirerek tutanak tuttu. Tutanak tutulurken kürsüye gelen ve tutanağın doğru yazılıp yazılmadığından emin olmak isteyen STK Temsilcileri, Belediye yetkilileri, avukatlar ve vatandaşlar, MHP İlçe Başkanı ve beraberindekiler tarafından kürsüden indirilmeye çalışıldı. Buna tepki gösteren vatandaşlar ve MHP İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz arasında arbede yaşandı. Arbede büyüyünce emniyet güçleri olaya müdahale etti.

TUTANAK TUTULDU
Emniyet güçlerinin yaşanan arbedeye müdahale etmelerinin ardından toplantı tutanağı tutularak imzalandı. Tutanakta; “Halkın katılımı toplantısı için saat 10.30’da Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonuna gelinmiştir. Halkın katılımı toplantısı açılışı yapılmıştır. Halk bilgi almak istemeyerek eylem yapmıştır. Toplantı kapatılmıştır” ifadelerine yer verildi.

AYDENİZ PROVOKASYONA DEVAM ETTİ
Toplantı tutanağının imzalanmasının ardından vatandaşlar yavaş yavaş salonu terk ederken, MHP İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, bu kez de CHP Gençlik Kolları Çerkezköy İlçe Başkanı Uğurcan Avcılar ile polemiğe girdi. Poemiğin uzamasının ardından araya giren yetkililer tarafları sakinleştirmeye çalıştı.
BU KEZ HALKA SARDI
CHP Gençlik Kolları Başkanı ve üyeleri ile girdiği polemiğin ardından salonun dışına çıkan Aydeniz, bu kez de FOX TV’ye ropörtaj veren vatandaşı provoke etmeye çalıştı. Vatandaştan umduğunu bulamayan Aydeniz, FOX TV ve çalışanlarına hakaret ederek uzaklaştı.