korkmazÇerkezköyspor Kulübü Başkanı Ahmet Korkmaz, önceki gün basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltı sonrası yaptığı basın açıklamasında kongre tarihini de açıklayan Korkmaz, 30 Mayıs Perşembe günü yapılacak kongrede aday olmayacağını belirtti. Çerkezköyspor’un başarılı olması isteniyorsa, bürokratından siyasisine, işadamından vatandaşına kadar herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini belirten Başkan Korkmaz; “Şükürler olsun ki 2 yıl önce devraldığım kulübü, kazasız belasız bir şekilde, aldığım gibi bırakmanın mutluluğu içerisindeyim. Görev sürem boyunca çok yalnız kaldım, maddi ve manevi yıprandım. Ne yazık ki başarı yalnız ulaşılacak bir iş değil, ekip işidir. Bizden sonra gelecek yönetime her türlü desteği vermeye hazırım” dedi.
Çerkezköy Havadis- Önceki gün basın mensupları ile kahvaltıda bir araya gelen Çerkezköyspor Kulübü Başkanı Ahmet Korkmaz, 30 Mayıs Perşembe günü Çerkezköy Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda yapılacak olan kongrede aday olmayacağını açıkladı.
“MÜCADELEDE YALNIZ BIRAKILDIK”
Geçtiğimiz haftalarda kongre kararı alacaklarını açıkladığını belirten Başkan Korkmaz, kongreye gitmelerindeki en büyük etkenin gelecek sezonda daha başarılı bir Çerkezköyspor arzu etmeleri olduğunu belirtti. Kulüp Başkanı olarak 2 yıldır görev yaptığını belirten Korkmaz; “3 yıllığına seçilmiş olduğum Kulüp Başkanlığı görevimden ayrılmak istememin nedeni, görev sürem boyunca yalnız bırakılmamdır. Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, 1 yılı Hüseyin Çolakoğlu Başkanlığındaki Futbol Şube Sorumlusu, 2 yılı Kulüp Başkanlığı olmak üzere toplam 3 yıl boyunca Kulübü yarı yolda bırakmadım. Takımın başında olarak kimseyi mağdur etmemek için elimden geleni yaptım ve çok şükür ki görev sürem boyunca kulüp bünyesinde kimse mağduriyet yaşamadı” diye konuştu.
“BAŞARIYI YALNIZ YAKALAYAMAZSINIZ”
Görev süresi boyunca kimsenin mağdur olmamasının kendisini çok mutlu ettiğini belirten Başkan Korkmaz; “Kongre sonrası gelecek olan yeni yönetime de elimden gelen tüm desteği vermeye hazırım. Çünkü başarı, yalnız değil, ekip ile yakalanır. Çerkezköyspor’un başarılı olması isteniyorsa, bürokratından siyasisine, işadamından vatandaşına kadar herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Çerkezköyspor Ahmet Korkmaz’ın değildir. Biz de herkes gibi geldik ve gidiyoruz. Kalacak olan Çerkezköyspor’dur” ifadelerini kullandı.
“EMANETİ ALDIĞIM GİBİ TESLİM EDİYORUM”
Görev süresi boyunca gerek işini gerekse ailesini ihmal ettiğini belirten Başkan Korkmaz; “Şükürler olsun ki bana teslim edilen emaneti aldığım gibi bırakıyorum. Gönül isterdi ki Çerkezköyspor’u daha iyi yerlere taşısaydım fakat daha önce de belirttiğim gibi başarıyı yalnız başına yakalamanız oldukça zor” şeklinde konuştu.
KONGRE 30 MAYIS’TA
Kongrenin 30 Mayıs Perşembe günü saat 14.00’te Çerkezköy Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda yapılacağını belirten Başkan Korkmaz; “Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde 6 Haziran Salı günü aynı yer ve saatte çoğunluk şartı aranmaksızın kongre yapılacak” dedi.
“DESTEĞE HAZIRIM”
Aday olmadığı için kimsenin farklı şeyler düşünmemesi gerektiğinin altını çizen Korkmaz; “Kimse kulüpten elimi eteğimi çekeceğimi düşünmesin. Başkan kim olursa olsun, kulüp için elimden gelen desteği vermeye hazırım” dedi. Görev süresi boyunca kendisi ile birlikte kulüp yararına çalışan herkese teşekkürlerini sunan Başkan Korkmaz; “Herkesin hakkını helal etmesini temenni ediyorum. Bizden yana helal olsun. İnşallah yeni Yönetim Çerkezköyspor’a hayırlı olur” diye konuştu.
“ADAY ÇIKMAZSA KAYMAKAM BEY DÜŞÜNSÜN”
Basın mensuplarının yönelttiği ‘Başkan adayı çıkmaz ise ne olacak?’ sorusuna da yanıt veren Başkan Korkmaz; “Aday çıkmazsa Kaymakam Bey düşünsün, Belediye Başkanı düşünsün. 100 bin nüfuslu bir ilçenin spor kulübünü, ilçeyi yönetenler kendi kaderine terk ederler ise bu durumu Çerkezköy halkının takdirine bırakıyorum. Nihayetinde bu kulüp, Çerkezköy ilçesini temsil ediyor. İnşallah sahipsiz kalmaz” ifadelerini kullandı.