engelli damla'ya laptop verildi 22 nisan 13 (2)Geçtiğimiz aylarda kendisine Akülü tekerlekli sandalye yardımında bulunan kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın ziyareti sırasında, başkandan dizüstü bilgisayar talebinde bulunan Damla’yı kırmayan Başkan Mandalı, Damla’nın isteğini yerine getirdi.
Çerkezköy Havadis- Başkan Mandalı’yı makamında akülü tekerlekli sandalyesi ile ziyaret eden Damla, Başkan İrfan Mandalının elinden dizüstü bilgisayarını teslim aldı.
“ENGELLERİ KALDIRABİLMEK İÇİN ELLİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ”
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Mandalı ‘’ Her insan engelli bir birey olabilir. Bu yüzden bizler yaptığımız hizmetlerle, yardımlarla engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak, engellerini kaldırabilmek için elimizden geldiği kadar çalışıyoruz. Engelli kardeşlerimizi memnun edebiliyorsak ne mutlu bize.”dedi.
MODERNLİĞN VE ÇAĞDAŞLIĞIN ADI ENGELSİZ BİR ŞEHİR
Engellilik konusundaki toplumsal bilincin artmasına ve engellilerin yaşam standartlarının geliştirilmesine dönük önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten başkan İrfan Mandalı şunları aktardı: “Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına sahip çıkmak, doğru ve kalıcı çözümler üretmek, onların mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba göstermek, bizim en önemli sorumluluğumuzdur. Engelli kardeşlerimizin her zaman yanındayız. Artık hepimiz biliyoruz ki Kapaklımızda da daha huzurlu ve güvenli bir toplum yaratılmasının yegane yolu, engelli vatandaşlarımızın önündeki engellerin kaldırılması ile mümkündür. Toplumun ayrılmaz birer parçası olduklarını engelli vatandaşlarımızın bilmesi gerekir. Bir şehirde engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmadan o şehrin modern veya çağdaş bir kent olduğu söylenemez. Bu nedenle belediye olarak engellilerimizin önündeki engelleri kaldırmak gerekir, bu görev bizim birinci görevimizdir. Engelli vatandaşlarımız bizler için çok değerlidir. Bunun için göreve geldiğimiz günden itibaren her türlü imkânımızla engelli sorunlarını çözmeye çalıştık. Yolların, kaldırımların, yeşil alanların, rampaların, fiziksel mekânların engellilerin faydalanacağı şekilde düzenlenmesine önem veriyoruz” dedi
EN BÜYÜK HAYALİNİ MANDALI GERÇEKLEŞTİRDİ
Heyecanı gözlerinden okunan küçük Damla , ”Ben hayatımda en çok bilgisayarımın olmasını istiyordum ve en büyük hayalim de bilgisayara kavuşmaktı. Bu hayalimi siz gerçekleştirdiniz. Çok mutlu oldum, sevincimi anlatamam. Çok mutluyum size çok teşekkür ederim” dedi.