Çerkezköy Belediyesi tarafından dar gelirli ve ihtiyaç sahibi olan bin öğrenciye okul kıyafeti yardımı yapıldı. Okul yönetimleri tarafından tespit edilen bin öğrencinin okul kıyafetleri Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay tarafından okul idarelerine teslim edildi.

belediyeden-bin-o%cc%88g%cc%86renciye-kiyafet-yardimi_1000x667

OKUL YÖNETİMLERİNE TESLİM EDİLDİ
Çerkezköy Belediyesi’nin ilk ve ortaokullarda eğitim ve öğretim hayatına devam eden dar gelirli ve ihtiyaç sahibi bin öğrenciye okul kıyafeti yardımında bulunulduğunu ifade eden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Okul müdürlerimiz ve okul idarecileri tarafından tespit edilen toplam bin dar gelirli ve ihtiyaç sahibi öğrencimize okul kıyafeti yardımında bulunduk. Okul yönetimleri tarafından tespit edilen dar gelirli ve ihtiyaç sahibi öğrencilerimize okul kıyafetlerini alarak okul yönetimlerine teslim ettik.” açıklamasında bulunan Akay, “Okul idarecileri tarafından kıyafetler öğrencilerimize teslim edilecek.” dedi.

‘ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ’
Çerkezköy Belediyesi olarak eğitim ve öğretime katkılarının devam edeceğini belirten Başkan Akay, “Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın, gençlerimizin daha iyi şartlarda eğitim ve öğretim hayatına devam edebilmeleri için Çerkezköy Belediyesi olarak üzerimize düşeni fazlası ile yapma gayreti ve çabası içerisindeyiz. Eğitim ve öğretim yılı başında bazı okullarımızın çeşitli ihtiyaçlarını karşılamıştık, eğitim ve öğretim hayatına yeni başlayan tüm ilköğretim birinci sınıf öğrencilerimize çanta ve kırtasiye yardımında bulunduk. Ayrıca tüm okullarımızın okul bahçesi ve çevre temizliğini yaptık. Şimdi de okul idareleri tarafından tespit edilen dar gelirli ve ihtiyaç sahibi öğrencilerimize okul kıyafetlerini teslim ettik.” diye konuştu.

Haber: Ekin Avcı