Çerkezköy Özel İrmet Hospital Hastanesi hekimlerinden Beyin ve Sinir Cerrahı Op. Dr. Kamran Aghayev, beyninde tümör bulunan bir hastanın ameliyatını burundan girerek gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen operasyonun ardından şikayetlerinden kurtulan hasta ertesi gün taburcu edildi.

burundan-beyin-ameliyati-yapildi

33 YILDIR BAŞ AĞRISI ÇEKİYORDU
33 yıldır çektiği baş ağrısı nedeniyle birçok hastaneye başvuran fakat hastalığının tanısı konulamadığı için kedisine herhangi bir tedavi uygulanamayan 55 yaşındaki Erdinç Temelsiz, son olarak Tekirdağ’da gittiği bir hastanede hastalığının tanısının konulması üzerine Çerkezköy Özel İrmet Hospital Hastanesi’ne sevk edildi. Burada yapılan çeşitli taramlardan sonra ise ameliyata alındı.

TANISI ÇOK ZOR BİR HASTALIK
Hastanın durumu ve gerçekleştirilen operasyonla hakkında açıklamalarda bulunan Çerkezköy Özel İrmet Hospital Hastanesi hekimlerinden Beyin ve Sinir Cerrahı Op. Dr. Kamran Aghayev, ‘‘Hastada, beynin altında bulunan hipofiz bezinden kaynaklı olarak bir tümör oluşmuş. Bu bez diğer bezlerin de kontrolünü sağlayan ve sürekli hormon üreten bir bez. Bu yüzden hastanın elleri, ayakları ve yüzü zamanla büyüme göstermiş. Bu hastalık çok nadir görülen ve tanısı çok zor olan bir hastalık. Operasyonu hastanın burnundan girerek gerçekleştirdik ve beynin altındaki tümörü temizledik. Operasyon yaklaşık olarak 3 buçuk saat sürdü.’’ ifadelerine yer verdi.

HASTANIN DURUMU İYİ
Konuyla ilgili bilgilendirmelerde bununan Aghayev, ‘‘Bu tür operasyonlar eskiden kafa kenarından delik açılarak ya da dudaklar yarılarak gerçekleştiriliyordu. Biz, hastanın burun boşluğunu kullanarak dokulara zarar vermeden operasyonu gerçekleştirdik. Hastanın durumu gayet iyi ve taburcu olmak üzere.’’ diye konuştu.

TEŞEKKÜR ETTİ
Taburcu olmaya hazırlanan 55 yaşındaki Erdinç Temelsiz, ‘‘33 yıldır çektiğim baş ağrısı sikayetimden kurtuldum. Ayrıca ayaklarımda yanmalar ve kurumalar oluyordu, onlar da geçti. Şu an kendimi gayet iyi hissediyorum. Yeniden sağlığıma kavuştuğum için çok mutluyum. Doktoruma ve hastaneye teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Haber: Ekin Avcı