chp anneler günüCumhuriyetçi Halk Partisi Çerkezköy İlçe Kadın Kolları yönetimi, her yıl Mayıs ayının 2. Pazar gününde kutlanan ‘Anneler Günü’ nedeniyle Çerkezköy Halk Pazarı girişinde kurulan stantta kadınlara fular dağıttı.

ANNELER GÜNÜNDE FULAR HEDİYE ETTİLER
CHP Çerkezköy İlçe Kadın Kolları Başkanı Şayka Çalışkan, Anneler gününde kadınlara fular dağıttı. Yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Pazar günü saat 13.00’da Çerkezköy Halk Pazarı girişinde kurulan stant ile CHP’li kadınlar, dağıttıkları yaklaşık bin fular ile annelerin ve anne adaylarının anneler gününü kutladılar.
“ANNELERİN EVLATLARI İÇİN ACI ÇEKMEDİĞİ ANNELER GÜNÜ DİLİYORUZ”
CHP Çerkezköy Kadın Kolları Başkanı Şayka Çalışkan, tüm annelerin başta Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi ve hakkın rahmetine kavuşan anneleri rahmetle andıklarını belirterek, “annelerin şiddete uğramadığı, çirkin sözlerin hedefi olmadığı toplumun özlemi içindeyiz. Kadın cinayetlerinin olmadığı bir günün bile olmaması bir tesadüf değildir. AK Parti iktidarının yanlış politikalarından kaynaklanmaktadır. 2013 yılının ilk ayında 33 kadın öldürülmüştür. Meclis bu sorunlara çözüm bulması gerekirken, AK Parti Milletvekili Zeyid Aslan’ın sarf ettiği çirkin sözler affedilir olmadığını biliyor, en büyük saygısızlık olarak görüyor ve şiddetle kınıyoruz. Tüm annelerin gülebildiği evlatları için acı çekmediği anneler günü diliyoruz’ dedi.