Çerkezköy Fevzi Paşa Mahallesi’nde Alevi yurttaşların yaşadığı evlerin duvarlarına “Ölüm” yazıp haneleri işaretleyen provokatörlere CHP Çerkezköy İlçe Yönetimi’nden tepki geldi.

camci-elimizden-geleni-yapacag%cc%86iz_1000x667

‘KARDEŞÇE YAŞAMAK İÇİN MÜCADELEMİZİ DEVAM ETTİRECEĞİZ’
Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı tarafından yapılan açıklamada, Alevi yurttaşların evlerine provokatörler tarafından yazılan nefret söylemleri kınandı. Camcı, yaptığı açıklamada “Alevi yurttaşlarımızın evlerine bu tarz nefret içerikli yazıların yazılmasını kınıyoruz. Bunu yazan provokatörlerin de en yakın zamanda açığa çıkarılması için elimizden geleni yapacağız. Bizler Türkiye Cumhuriyeti içerisinde kardeşçe yaşamak için mücadelemizi vermeye devam edeceğiz. Kimsenin gücü bu tarz provokasyonlar ile bizleri birbirimizden ayırmaya yetmeyecek. Toplumda kaos yaratmaya çalışan provokatörler amaçlarına ulaşamayacaklar.” ifadelerini kullandı.

‘NEFRET SÖYLEMLERİNE TESLİM ETMEYECEĞİZ’
Çerkezköy halkını birlik ve beraberliğe davet eden Engi Camcı “Halkımızı bu tarz yıkım ve nefret söylemleriyle karartılmaya çalışılan geleceğimize, kardeşliğimize, bir arada yaşama istencimize sahip çıkmaya çağırıyor, Çerkezköyümüzü ırkçı, mezhepçi nefret söylemlerine teslim etmeyeceğimizi ilan ediyoruz.” dedi.

Haber:Ekin Avcı