çanakkale_540x320Çerkezköy Belediyesi tarafından 6 Mayıs 2013’te Çerkezköy’e gelen ‘Çanakkale 1915 Savaş Malzemeleri Müzesi’ 11 günde 25 bin kişi tarafından ziyaret edildi.
”BİR GÜNDE ZİYARETÇİ SAYISI 4 BİNİ AŞTI”
6 – 16 Mayıs 2013 tarihleri arasında Çerkezköy Belediyesi Kapalı Spor Salonu’nda vatandaşlarla buluşan ‘Çanakkale 1915 Savaş Malzemeleri Müzesi’ binlerce kişi tarafından ziyaret edildi. Müze hakkında bilgilendirmede bulunan Müze Müdürü Cengiz Yürükaslan, müzeye katılımın yoğun olduğunu ifade ederek ”15 Mayıs günü rekor bir biçimde müzeyi 4 bini aşkın kişi ziyaret etti. Türkiye geneli ele alındığında Çerkezköy’de öğrencilerin katılımı açısından güzel bir potansiyel yakalandı” dedi.

”İKİ BÜYÜK ANI DEFTERİ DOLDU”
Müzede yer alan iki büyük anı defterinin dolduğunu kaydeden Müze Müdürü Cengiz Yürükaslan, defterlerde orijinal duygu ve düşüncelerin yer aldığını aktararak, ”Neticede Çerkezköy’de hedeflenen potansiyeli yakaladık. Müzenin önümüzdeki yıllarda da ilçeye gelmesini arzuluyoruz. Müzemizin Çerkezköy’e gelmesiyle birlikte tarafımıza tekrar gezi düzenlememiz için çok yoğun talep gelmeye başladı. Çerkezköy’ün ardından müzemiz, komşu belediyeler olan Büyükyoncalı ve Kapaklı’da da vatandaşlarla bir araya gelecek” bilgilerini verdi.