Çerkezköy 1911 Spor 2016-2017 Sezonu’nun açılışını, Gaziosmanpaşa Spor ile yaptığı hazırlık maçıyla gerçekleştirdi. Karşılaşma, 63. dakikada çıkan saha içi olayları nedeniyle yarım kaldı.

c%cc%a7erkezko%cc%88y-1911-spor-yeni-sezonu-ac%cc%a7ti2_1000x667


KURBAN KESİMİYLE BAŞLADI
Çerkezköy Mustafa Uğraş Stadı’nda gerçekleşen Çerkezköy 1911 Spor 2016-2017 Sezonu Açılış Töreni’ne Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcıları İmdat Özgör ve Kemal Gümüş, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı ve Yönetimi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Metin Aysal, Çerkezköy 1911 Sor Başkanı Murat Narçın ve Yönetimi, Kapaklı Site Spor Yönetim Kurulu Başkanı Ersan Karamehmetoğlu, Çerkezköy Belediye Meclis Üyeleri ve 100’e yakın sporsever katıldı. Kurban kesimi ve dualarla başlayan sezon açılışında konuşma yapan Çerkezköy 1911 Spor Yönetim Kurulu Başkanı Murat Narçın yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

‘TAKIMIMIZI YÜKSEL ERSAN’A EMANET ETTİK’
“Takımımızın 2016-2017 Sezonu açılışına hepiniz hoş geldiniz. Üç yıldır kulübümüz Çerkezköy’ü en üst düzeyde temsil etmektedir. Her sezon olduğu gibi bu sezon da hedefimiz Bölgesel Amatör Lig’e yükselmektir. İki yıldır inanılmaz deneyim ve tecrübeler edindik. Bu tecrübeler ışığında bu yılki kadromuzu şekillendirdik. En başta, devamlılığın başarıyı getirdiği düşüncesi ile yola çıkarak kadromuzun yüzde 90’ını koruduk. Bunun yanında, takımımıza faydalı olacağına inandığımız arkadaşları da kadromuza dahil ettik. Bunlardan daha da önemlisi takımımızı ve kulübümüzü daha da ileri taşıyacağına inandığımız, kendisini ispatlamış, kariyer olarak ikinci ve üçüncü lig seviyelerinde şampiyonluk yaşamış şampiyon bir hoca, Yüksel Ersan’a takımımızı emanet ettik.’’

‘HERKES BU TAKIMLA GURUR DUYACAK’
“Bu kadro ile 10 Ağustos itibariyle çalışmalara Çerkezköy tesislerimizde başladık. Bayram öncesi Bolu kampında da çok iyi bir hava yakaladı. 15 gün sonra başlayacak olan lige son hazırlıklarımızı tamamlayarak iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. Çerkezköy halkı ile, esnafı ile, sanayicisi ile, işadamları ile, STK’ları ve bütün kurumları ile takımımızın etrafında kenetlendiğini ve daha çok sahip çıkıldığını görmek bizi son derece mutlu ediyor. Bu görüntü, şampiyon olacağımızın inancını daha da pekiştiriyor. Burada tüm Çerkezköylü hemşerilerime sesleniyorum. Bu takım bu sene şampiyon olacak ve herkes bu takımla gurur duyacak. Tribündeki yerinizi alın ve seyretmeye başlayın.”

İLK YARI ÜSTÜNLÜKLE TAMAMLANDI
Çerkezköy 1911 Spor Yönetim Kurulu Başkanı Murat Narçın’ın ardından takımın futbolcu ve teknik ekibi, Çerkezköy 1911 Spor Yönetim Kurulu Üyesi Sunay Çavuşoğlu tarafından seyircilere tanıtıldı. Tören programının tamamlanmasının ardından Çerkezköy 1911 Spor ile Gaziosmanpaşa Spor arsındaki müsabaka başladı. Dakikalar 2’yi gösterirken takım karşılaşmada 1-0’lık üstünlük kazanırken, dakikalar 38’i gösterirkense 2-0 öne geçti. İlk 45 dakikanın sonunda Çerkezköy 1911 Spor soyunma odasına 2-0’lık üstünlükle gitti.

KARŞILAŞMA YARIM KALDI
Karşılaşmanın ikinci yarısı yine takımın ataklarıyla başladı. Dakikalar 63’ü gösterirken Çerkezköy 1911 Spor lehine çalınan bir penaltı rakip futbolcuların spor ahlakına yakışmayan davranışlar sergilemesine neden oldu. Gaziosmanpaşa Sporlu bazı futbolcular hakemin üzerine yürüyerek ahlaksız söylemlerde bulundu. Çerkezköy 1911 Sporlu bazı futbolcularla da sözlü tartışmaya giren rakip takım futbolcularını teknik heyet sakinleştirmeye çalıştı. Ortamın gerilmesi üzerine Çerkezköy 1911 Spor Teknik Direktörü Yüksel Ersan, takımını sahadan çekti ve takım rakibi karşısında 2-0 üstünken maç yarıda kaldı. Gaziosmanpaşa Sporlu futbolcular, karşılaşmaya yetkili bir hakem getirmedikleri için Çerkezköy 1911 Spor Yönetimini eleştiren ifadeler kullandı.

Haber: Ekin Avcı