mahalle gönüllüÇerkezköy sakinlerinden oluşan 25 kişilik grupla Arama Kurtarma ekibi olarak Acil Müdahale Ekibi kuruluyor. Mahalle Afet Gönüllüleri Acil Müdahale Ekibi adıyla kurulacak olan birimde görev alacak 25 kişi sıkı bir eğitimden geçecek. Eğitimlerin yıl sonuna kadar aralıksız devam edeceğini dile getiren Mahalle Afet Gönüllüleri Acil Müdahale Ekibi Türkiye Koordinatörü Hüseyin Karadayı; “Afet, yangın, kaza ve sel gibi olaylara müdahale edebilecek şekilde eğitimlerimiz bulunuyor. Ocak ayında başlayan eğitimlerimiz yıl sonuna kadar devam edecek ve her ay 4 tam gün eğitimlerimiz sürecek”dedi.
Çerkezköy Havadis- Çerkezköy’de kurulacak olan Acil Müdahale Ekibi, ocak ayından itibaren eğitimlerine başlarken, ilk tatbikatlarını da önceki gün gerçekleştirdiler.

“HER TÜRLÜ EĞİTİM VERİLİYOR”
Çerkezköy Belediyesi ile Çerkezköy İtfaiye Müdürlüğü katkılarıyla 25 kişilikten oluşan Acil Müdahale Ekibi Çerkezköy’de kuruluyor. Konu hakkında bilgi veren Mahalle Afet Gönüllüleri Acil Müdahale Ekibi Türkiye Koordinatörü Hüseyin Karadayı, itfaiye ile birlikte 25 kişilik ekibe her türlü eğitimlerin verildiğini ifade ederek, “afet, yangın, kaza ve sel gibi olaylara müdahale edebilecek şekilde eğitimlerimiz bulunuyor. Ocak ayında başlayan eğitimlerimiz yıl sonuna kadar devam edecek ve her ay 4 tam gün eğitimlerimiz sürecek. Eğitimlerin tamamlanmasının ardından sertifikaları teslim edeceğiz ve temel eğitimlerin ardından verilen eğitimlerin unutulmaması için her ay düzenli olarak 2 günlük eğitimlerimize devam edeceğiz” dedi.
MAHALLE AFET GÖNÜLLÜLERİ EKİPLERİ OLUŞTURULACAK
Mahallelerde gönüllü ekipler oluşturacaklarına değinen Karadayı, “önümüzdeki yıl içinde Çerkezköy’ün 5 mahallesinde mahalle afet gönülleri ekipleri kuracağız. Belediyenin kurtarma gücünü artırma adına ekibimiz Çerkezköy İtfaiye müdürlüğünde ay içinde nöbet tutarak itfaiye ekiplerine olası bir olay karşısında yardımcı olacaklar. Mahallelerde kurulan ekipler sayesinde afet durumlarında olay karşısında hazır olarak yardımcı ekip olarak görev yapabilecekler” diye konuştu.
TATBİKAT YAPTILAR
1.kur yangın ve yangından kurtarma eğitimini tamamlayan MAGAME ekibi, Öztrak caddesi üzerinde tatbikat gerçekleştirdiler. İtfaiye ekipleriyle birlikte düzenlenen tatbikatta yangınla ilgili olarak alınan eğitimin ardından ekipler yangına müdahale, yangın anında içerde mahsur kalan vatandaşa yardım ve dumandan etkilenmeme tekniklerini uygulamalı olarak gerçekleştirdiler.

1 YORUM

  1. Ben nazil gönüllü olacagim ve adres belirmemisiniz benimde faydam olacagima inaniyorum. İtfaiye bol servisin ve diplomam var sizlere nazil ulaşabilir im yardimci olabilir misiniz 5372675161

Comments are closed.