chpCumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez, 1 Mayıs İşçi Bayramı münasebeti ile bir basın açıklaması yaptı. Tekirdağ’da düzenlenen etkinliğe İlçe Teşkilatı olarak katıldıklarını belirten Dönmez; “Tekirdağ’da emekçi kardeşlerimizle birlik ve beraberlik içerisinde çok güzel bir İşçi Bayramı kutlaması yaşadık. Tekirdağ’daki gösterilerde hiçbir olay yaşanmezken, Taksim’de AKP Hükümeti’nin orantısız güç kullanımı nedeni ile birçok emekçi, hatta Milletvekilleri yaralandı. Tüm işçi ve emekçi kardeşlerimizin İşçi Bayramını en içten dileklerimizle kutluyor, AKP Hükümetinden de bir an önce şiddete son vermesini bekliyoruz” dedi.
Çerkezköy Havadis-1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamaları için Tekirdağ’a giden CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez, Tekirdağ dönüşü basın açıklaması yaptı.
“ÜZÜNTÜYLE KARŞILADIK”
AK Parti’nin 1 Mayıs İşçi ve Emekçi bayramını resmi tatil yapmasına rağmen dayanışma içerisinde kutlanmasına izin vermediğini belirten Dönmez,” Taksim’de birçok olay yaşandı. Bazı milletvekillerimiz polis tarafından kullanılan orantısız güç neticesinde hastaneye kaldırıldılar. Onlara da buradan geçmiş olsun mesajlarımı iletiyorum. AKP İşçi ve emekçiye, örgütlere, STK’lara, Sendikalara uyguladığı baskının bir an önce son bulması için çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.
“EMEK EN YÜCE DEĞERDİR”
Emeğin ve alın terinin bir insan için en yüce değer olduğunu kaydeden Dönmez sözlerini şu şekilde tamamladı,’’Emeklerini o alın teri ile kazanmak, oradan kazandığı düşük gelirle geçinmeye çalışmak bir işçinin emeğine katılacak en güzel anlamdır. Bizim de ilçe yönetimimizde bu alın teriyle geçimini sağlayan işçi kardeşlerimiz vardır. Bu da bizim işçilere gösterdiğimiz değerin göstergesidir.”