Cumhuriyet Gazetesi’ne FETÖ ve PKK terör örgütlerine yardım gerekçesiyle düzenlenen operasyona tepki büyüyor. Gazete yöneticileri ve yazarlarının gözaltına alınmasının ardından yurdun birçok yerinde operasyona karşı eylemler yapılırken bir eylem de CHP Çerkezköy Kadın Kolları’ndan geldi.

chp-kadin-kollari-cumhuriyet-gazetesine-sahip-c%cc%a7ikti_1000x667

OKUMA EYLEMİ YAPTILAR
CHP Çerkezköy Kadın Kolları, Cumhuriyet Gazetesi’ne yapılan operasyonu protesto etmek amacıyla Çerkezköy’ün çeşitli yerlerinde okuma eylemi gerçekleştirdi. Cumhuriyet Halk Partili kadınlar, Çerkezköy CHP Teşkilatı ile Çerkezköy Belediye Binası önünde ve çay bahçelerinde Cumhuriyet Gazetesi okuyarak operasyona tepki, Cumhuriyet Gazetesi’ne destek verdi.

chp-kadin-kollari-cumhuriyet-gazetesine-sahip-c%cc%a7ikti2_1000x667

‘FAŞİST, BASKICI UYGULAMALARA BİR YENİSİ DAHA EKLENDİ’
Gerçekleştirilen eylem ile ilgi açıklamada bulunan CHP Çerkezköy Kadın Kolları Başkanı Ebru Alaca, yaptığı açıklamada iktidar partisinin giderek artırdığı faşist ve baskıcı uygulamalarına,  Cumhuriyet Gazetesi’ne yaptığı operasyonla bir yenisini daha eklediğini belirterek “FETÖ’ye destek verme adı altında yapılan bu baskınlarla, yıllarca ömrünü bu gibi örgütlenmelere karşı çıkarak geçirmiş, bu örgütlerden zarar görmüş kişi ve kurumlar bir bir işten atılmakta, kapatılmakta ya da tutuklanmaktadır.” diye konuştu.

chp-kadin-kollari-cumhuriyet-gazetesine-sahip-c%cc%a7ikti3_1000x667

‘ÜLKEMİZİN GELECEĞİNİ ATEŞE ATIYOR’
İktidarın muhalif olan, iktidarı eleştiren bütün kesimleri kendine düşman görmekte ve intikamcı bir zihniyetle ülkemizin geleceğini ateşe atmakta olduğunu belirten Alaca, “Umuyoruz ki iktidar mensupları bu kötü gidişi görür ve basınımız özgürce, halka gerçekleri anlatabileceği ortama kavuşur.” dedi

Haber: Ekin Avcı