Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı’nca uygulanan 2016-2017 dönemi Çiftçi Eğitim Programı vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

c%cc%a7iftc%cc%a7i-eg%cc%86itim-programina-bu%cc%88yu%cc%88k-ilgi_1000x667

ÇEŞİTLİ KONULAR ELE ALINDI
Tekirdağ’da Ekim ayı sonu ile Kasım ayı başında yaklaşık 1 milyon 750 bin dekara yapılacak olan buğdayın ekimi öncesinde, il genelinde 60 civarında kırsal mahallede çiftçi eğitim toplantısı planlandı. İki ayrı konunun ele alındığı bu toplantılar Ergene ilçesine bağlı Pınarbaşı Mahallesi’nde Çorlu Ziraat Odası Başkanı’nın da katılımı ile gerçekleştirildi. Eylül ayında başlayan ve yaklaşık 200 mahallede yapılacak olan buğdayda tohumluk, yabancı ot ve gübreleme, yem bitkileri, arıcılık, bağcılık konularının ele alındığı Çiftçi Eğitim Programları vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

DİKKAT VE İGİYLE İZLENDİ
Buğdayda gübreleme konusunu farklı yaklaşım ve çarpıcı ifadelerle anlatan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan’ın sunumu vatandaşlar tarafından dikkat ve ilgiyle izlendi. 11 Ekim 2016 Salı günü Daire Başkanı Hacı Aslan tarafından Kırkgöz Mahallesi’nde Buğdayda gübreleme konusu, Ziraat Mühendisi Sevdağ Ertem tarafından ise Türkgücü ve Çeşmeli Mahalleleri’nde Buğday üretiminde tohumluk seçimi, miktarı, ekim sıklığı, derinliği ve zamanı konuları anlatıldı.

Haber: Ekin Avcı