Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu Cumhuriyet Dönemi Bestekarları Konseri ile Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) Konferans Salonu’nda sahne aldı. ÇOSB Bölge Müdürlüğü’nün kültür ve sanat etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği konsere yoğun ilgi yaşandı. Yaklaşık 500 kişinin izlediği konser ayakta alkışlandı.

cumhurbas%cc%a7kanlig%cc%86i-klasik-tu%cc%88rk-mu%cc%88zig%cc%86i-korosu-c%cc%a7osbde-sahne-aldi_1000x667

YOĞUN KATILIM YAŞANDI
Konsere Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Muratlı Kaymakamı Erkan Çapar, Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Ünal, Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürü Murat Ogan, ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, Başkan Vekili Natan Yakuppur, ÇOSB Yönetim Kurulu üyeleri, ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan’ın yanı sıra çok sayıda firma sahibi ve yetkilisi ile birçok sanatsever vatandaş katıldı.

AYAKTA ALKIŞLANDI
Milli kültürün en önemli dallarından biri olarak değerlendirilen Türk Musikisi’ni gelecek kuşaklara önemiyle paralel biçimde aktarmak, yurtiçinde ve yurtdışında en üst düzeyde icra ve temsil etmek, tanıtmak ve yaygınlaştırmak amacıyla konserlerine devam eden Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu, Şef Fatih Salgar’ın yönetiminde sahneye çıktı. Saat 19.30’da başlayan ve yaklaşık 2 saat süren konserde koronun yanı sıra Münip Utandı, Adnan Mungan, Hakan Hataylı, Demet Gürsoy, Bekir Ünlüataer, Dilek Türkan da sahne aldı. Konserin bitiminde ayakta alkışlanan koronun konseri büyük beğeni toplarken konser sonunda Şef Fatih Salgar ve solistlere prokotol tarafından plaket ve çiçek takdim edildi.

Haber: Ekin Avcı