Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’in yaklaşık bir yıl önce başlattığı ‘Osmanlı Arşivleri’nde Çerkezköy’ adlı proje tamamlandı.
osmanlı arş.iv
Çerkezköy Havadis- Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’in projesi olan ‘Osmanlı Arşivleri’nde Çerkezköy’ eseri tamamlanarak, dağıtımına başlandı.
DAĞITIMINA BAŞLANDI
Bir yıl önce Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’in fikri neticesinde start alan projede Çerkezköy’e ait Osmanlı Dönemi’ndeki devlet yazışmalarına ulaşılmış ve her yazışmanın aslı kitaba bastırılarak, Çerkezköy’de ilk olan bir çalışmaya imza atıldı. Eserin oluşturulması aşamasında her şey dikkatle incelenip, özenle proje içerisine dahil edilmiştir diyen Başkan Ertem; “Bu süreçte, Osmanlı Arşivleri açılmış ve Osmanlı Arşiv Uzmanlarından yararlanılmıştır. Kitabın oluşturulmasında arşiv çalışmalarının yanı sıra, akademik kişiler de proje içerisine dahil edilerek esere akademik bir atmosfer de katılmıştır” dedi. Belediye Başkanı Ali Ertem’e ait olan projenin koordinatörlüğünü Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Gökhan İnce yürütürken, eserlerin belediye meclis üyelerine, okul müdürlerine ve kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör kuruluşlarının sorumlularına dağıtımına başlandı.