metin dönmez basınCumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez, olağanüstü kongreye gidilmesi yönünde toplanan imzalar hakkında basın açıklaması yaptı. İmzaların parti tüzüğünün 49’uncu maddesine aykırı bir şekilde toplandığı için muhatap alınmadığını kaydeden Dönmez; “Sayın Vahap Akay, kendini bir şey zannederek konu ile ilgili basın açıklaması yapmış. Sayın Akay, 2012 yılında yapılan Genel Seçimin ardından atama ile İlçe Başkanlığına getirilmiştir. Göreve atanırken partiye emeği geçen insanlara düşüncesi bile sorulmamıştır. Buna rağmen biz kendisine görevi boyunca destek olduk. Şimdi ise çıkmış, tıpkı 2009 yılında olduğu gibi CHP’ye seçim kaybettirmek için çaba sarf ediyor” dedi.
Çerkezköy Havadis-CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez düzenlediği basın toplantısında, olağanüstü kongreye gidilmesi için imza toplayan Vahap Akay’ı eleştirdi.
“İMZALAR TÜZÜĞE AYKIRI”
Noter aracılığı ile kendilerine gönderilen imzaların parti tüzüğüne aykırı olduğunu belirten Dönmez; “İmzalar noter onaylı değil. Bu nedenle kendilerini muhatap alamıyoruz. Konu ile ilgili kararı Yönetim Kurulumuzla birlikte alıp askıya asacağız” dedi.
“PARTİLİLİK BU DEĞİL”
Chp İlçe eski Başkanı Vahap Akay’ın 2012 Genel Seçimleri sonrasında atama ile göreve geldiğini kaydeden Dönmez; “Sayın Akay göreve getirilirken, CHP’ye emeği geçen insanların düşünceleri dikkate alınmamıştır. Buna rağmen parti terbiyesi almış olan bizler Sayın Akay’a sonuna kadar destek vermişizdir. Göreve atandıktan sonra 45 gün içerisinde kongre yapması gerekirken, bu konuda bile kendisine kimse baskı yapmamıştır. Ancak Sayın Akay tıpkı 2009 yılında olduğu gibi ortaya çıkmış, CHP’nin yerel seçimlerde başarılı olmaması için elinden geleni yapıyor. Akay’ın yaptığı partililik değildir” diye konuştu.
“DELEGELERE YALAN SÖYLEMİŞLER”
İmza veren delegelerin art niyetli olduklarını düşünmediğini belirten Dönmez; “İmza toplayanlar, Delegelere yalan söyleyerek imzalarını almışlar. Hatta Ender Dubaz ve Serdar Şubaz delegelere, Kapaklı kongresi yapacakları için imza atmaları gerektiğini söylemiş. Bunların amaçları, 2009 yılında olduğu gibi CHP’nin aleyhine çalışarak seçim kaybetmemizi sağlamaktır” ifadelerini kullandı.