Çerkezköy İlçe Kaymakamı Metin Kubilay, göreve başladığı günden itibaren tren seferlerinin yeniden başlaması için yürüttüğü yoğun çalışmalar ile İl Koordinasyon Kurulu Toplantıları’nda tren seferlerinin başlaması mevzusunu sürekli dile getirmiş, konu ile alakalı olarak da bizzat T.C.D.D Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret etmişti. Çalışmalar sonucunda tren seferleri 25 Temmuz tarihinde yeniden başlamıştı. Vatandaşların ek tren seferi istemeleri sonucu Kaymakam Kubilay’ın girişimleri ile ek tren seferi de başladı.

ek-tren-seferleri-bas%cc%a7ladi_1000x667

İLK YOLCU KUBİLAY OLDU
Vatandaşların ek tren seferi istemeleri sonucu Kaymakam Kubilay’ın girişimleri ile ek tren seferi de başlarken İstanbul Halkalı’dan 06.30’da hareket eden tren 08.07’de Çerkezköy’e vardı. Başlayan ek seferin ilk yolcusu olan Kaymakam Kubilay’ yolculuklarında İstanbul Yolcu Taşımacılığı Servis Müdürü Veysi Alçınsu ve Servis Müdür Yardımcısı Yılmaz Ocak eşlik etti. Yolcu Taşımacılığı Servis Müdürü Veysi Alçınsu tren seferleri ile ilgili bilgi vererek yaptığı bilgilendirmede “Tren seferlerine vatandaşlarımızın ilgisi her geçen gün artıyor. Hafta içi % 50 den fazla kapasite ile hafta sonu ise tam doluluk oranlarıyla bazen ek vagonlar ilave etmek suretiyle tren seferlerimiz devam ediyor.  Ek tren seferimizin hareket saatleri: Halkalıdan saat 06: 30 da kalkış, Çerkezköy’ e 08: 07 de varış. Çerkezköy’ den saat 17: 45 kalkış ve 19: 21de Halkalı’ ya varış şeklindedir. Ücretler Tam Bilet 8 TL. İndirimli Bilet 6.50 TL. 2 gün içinde kullanılması şartı ile isteyen vatandaşlarımız Gidiş-Dönüş bileti de alabilirler. Gidiş Dönüş bileti ücreti 13 TL. dir.” dedi.

‘İLGİ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR’
Yeni tren seferinin başlamasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Çerkezköy İlçe Kaymakamı Metin Kubilay, “Ülkemizin ve Bölgemizin en önemli sanayi bölgelerinden biri olan Çerkezköy her geçen gün daha da gelişiyor. İlçemizin nüfus artış hızı da çok yüksek ve İlçemizin nüfusu her yıl yaklaşık 10 bin kişi artıyor. Özellikle İstanbul’dan buraya her gün vatandaşlarımız gelip gidiyor. İlçemizde yakın zaman önce tren seferleri başladı. Vatandaşlarımız başlayan tren seferlerine sahip çıkarak tren ile yolculuğu tercih eden vatandaşlarımız her geçen gün artıyor.” diye konuştu.

‘YOLCULUKLAR KISALACAK’
Başlayan tren seferleri kadar o seferlere sahip çıkmanın da seferlerin davamı açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Kubilay, “Vatandaşlarımızın tasarruflu, konforlu, güvenilir yolculuk yapabilecekleri trenler en önemli ulaşım araçlarından bir tanesidirler. Trenimiz Organize Sanayi Bölgelerimiz ve Personelleri için de çok büyük bir imkAn. İstanbul- Çerkezköy arası 1 saat 37 dakika olan tren yolculuğu sinyalizasyon sisteminin iyileştirilmesi ile birlikte yolculuk yarım saat kadar daha kısalacaktır. Tüm Çerkezköy’ü tren seferlerimize sahip çıkmaya davet ediyorum. Tüm vatandaşlarımıza yeni seferimizin hayırlı olmasını diliyor, kazasız ve hayırlı yolculular temenni ediyorum.” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ
Son olarak Kaymakam Kubilay, tren seferlerinin başlatılmasında başta Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan olmak üzere Ak Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’a, Ak Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel ve Ayşe Doğan’a, T.C.D.D Eski Genel Müdürü Süleyman Kahraman’a, Yolcu Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Veysi Kurt’a ve T.C.D.D 1. Bölge Müdür Vekili Halil Korkmaz’a teşekkür etti.
Haber: Ekin Avcı