ertem10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayan Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, biyolojik engellerin kişilerin kaliteli bir hayat sürmesinde engel arz etmediğini ifade ederek ”Bu bilinçle Çerkezköy’de ikamet eden engelli vatandaşlarımız için yaptırdığımız Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi Engelliler Yaşam Evi’nin açılışını gerçekleştireceğimiz bu haftada, Engelliler Haftası’nı en güzel bir şekilde kutlayacağız” dedi.
Çerekzköy Havadis- Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Engelliler Haftası dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında herkesin birer engelli adayı olduğunu hatırlatarak, bu nedenle engelli vatandaşlara hak ettikleri saygıyı göstermenin herkesin sosyal sorumluluğu olduğunu hatırlattı.
”HEPİMİZİN GÖREVİ”
Engelli vatandaşlara her türlü konuda yardımcı olunması gerektiğini ifade eden Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, herkesin kaliteli bir hayat sürmeye hakkı olduğunu savunarak ”Allah katında her insan fiziki olarak eşittir. Bu nedenle de herkes eşit haklara sahiptir. Kimse bir diğer kişiden üstün değildir. Bundan dolayıdır ki engelsiz veya engelli her ne şekilde olursa olsun kalbinde Mevlana Celaleddin Rumi’nin dediği gibi ‘Yaradılanı sev yaradandan ötürü’ anlayışına sahip olanların ilk görevi karşısındakilere saygı duymasıdır” diye konuştu.
”SAYGI DUYDUKÇA, ÇÖZÜM BULUNUR”
”Saygı duydukça, dertlere ortak olmayı da öğreniriz” diyerek konuşmasını sürdüren Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, ”Saygı duydukça, karşımızdakileri dinlemeyi öğreniriz. Dinledikçe sıkıntılarını paylaşırız. Paylaştıkça üretiriz, çözüm buluruz ve tüm bunların neticesinde de hayatı paylaşırız. İnsan olarak da en asli vazifelerimizden biri, birbirlerimizin dertlerini paylaşarak birlikte çözüm bulmaktır. Bizler de Çerkezköy Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırabilmek ve dertlerini paylaşarak çözüm bulmak amacıyla çeşitli noktalara engelli rampaları ve görme engelliler için sarı iz bantı yaptık. Fakat, tüm bunlara ek olarak en büyük mutluluklarımızdan biri, Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi Engelliler Yaşam Evi’ni ilçemize kazandırmak oldu. İçerisinde bulunan havuzuyla engelli vatandaşların fizik tedavilerine yardımcı olacak, kimsesiz engelli kardeşlerimizin- evlatlarımızın konaklayabileceği, her türlü sosyal aktiviteyi yapabileceği altı katlı binamızın açılışı ile Engelliler Haftası’nı en güzel bir şekilde kutlayacağız. Asıl engelin gönüllerde var olan sevgisizlik olduğunu belirtiyor, başta engelli kardeşlerimiz, çocuklarımız olmak üzere herkesin sevgi ve mutluluk dolu bir Engelliler Haftası geçirmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.