SATİVES Yönetim Kurulu Başkanı Erol Buz 21 Ekim Gazeteciler Bayramı dolayısıyla Kapaklı ve Çerkezköy’de görev yapmakta olan basın mensupları ile kahvaltıda buluştu. Buz toplantıda yaptığı konuşmada, Kapaklı’ya Esnaf Odası getirme çalışmalarını engellemeye çalışanlar olduğunu ve Kapaklı esnafının bu konuda sıkıntı yaşadığını dile getirdi.

erol-buz-esnaf-odasi-c%cc%a7alis%cc%a7malarimiz-engelleniyor_1000x667

‘ÇALIŞANLARI DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUM’
Gerçekleşen kahvaltı programında basın mensuplarının 21 Ekim Gazeteciler Bayramı’nı kutlayan Erol Buz, dernek faaliyetleri ile ilgili basın mensuplarına bilgilendirmede bulundu. Dernek olarak Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa bir program hazırladıklarını dile getiren Buz, ‘‘25 Mayıs 2015 tarihinde 29366 sayılı kanun gereği 40 meslekte olması gereken mesleki yeterlilik belgesi konusunda kurslar vermeye başladık. Şu ana kadar 54 vatandaşımız bu kurslardan mezun oldu. Kurslarla alakalı çalışmalarımız devam ediyor. 31 Aralık 2016 tarihinde sona erecek fakat bu kursların önemini buradan duyurmak istiyorum. Konu ile ilgili çalışanları duyarlı olmaya ve konu ile ilgili derneğimizle irtibata geçmeye davet ediyorum.’’ dedi.

‘HİZMETİMİZİ ENGELLEMEYE ÇALIŞIYORLAR’
Konuşmasının devamında Kapaklı’ya Esnaf ve Sanatkarlar Odası getirme konusunda çalışmalarının olduğunu belirten Erol Buz, ‘‘Kapaklı esnafımız gerekli evraklarını temin etmek için Tekirdağ Esnaf Odasına gitmek zorunda kalıyor. Bizlerde esnafın mağduriyetini dindirmek amacıyla Kapaklı’ya Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı getirmek için çalışmalar yapıyoruz. Bunun için 600 imza toplamamız gerekiyor. Fakat buna karşı gelenler var. Bu hizmetimizi engellemeye çalışıyorlar. Kapaklı artık bir İlçedir. İşlemlerin uzamaması için bu hizmetlerin buraya gelmesi gerekiyor.’’ dedi. Erol Buz’un konuşmasını sonlandırmasının ardından program karşılıklı sohbet ile devam etti.

Haber: A.Kadir Kıldıze