Çerkezköy’deki kurum ve kuruluşlar 21 Ekim Dünya Gazeteciler Bayramı münasebetiyle gazetemize ve Çerkezköy’deki diğer basın kuruluşlarına çiçek gönderdi.

gazetecileri-unutmadilar_1000x667

GAZETECİLER BAYRAMI’NI KUTLADILAR
21 Ekim Dünya Gazeteciler Bayramı münasebetiyle Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Çerkezköy İlçe Kaymakamı Metin Kubilay, Çerkezköy Motorlu Taşıtlar Kooperatifi Başkanı Yılmaz Arat, Uğur Okulları adına Kadir Reis Zenginal ve Özel Optimed Hastanesi ile Çerkezköy 1911 Spor Kulübü gazetemize ve Çerkezköy’deki diğer basın kuruluşlarına bir kutlama mesajı ile çiçek gönderdi. Ayrıca Çerkezköy Özel İrmet Hospital Hastanesi Kurumsal İletişim Müdürleri Ayşe Akgün ve Füsun Özcan gazetemizi ziyaret ederek çikolata hediye etti.

‘İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNÜN EN ETKİLİ ARACI’
Çiçekle beraber yazılı bir kutlama mesajı gönderen Çerkezköy İlçe Kaymakamı Metin Kubilay, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Bayramı’nı kutlarken şu ifadelere yer verdi:
‘‘Düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili aracı durumunda bulunan basın, demokrasimizin en önemli en önemli ve vazgeçilmez kurumlarından biridir. İçinde bulunduğumuz iletişim çağında basın, toplumu bilgilendirmenin yanı sıra vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması gibi önemli bir sorumluluğu da üstlenmektedir.’’

‘ÇOK ÖNEMLİ KATKILARI VAR’
‘‘İlçemizin gelişimi ve kalkınması, halkımızın bilinçlendirilmesi ve kamuoyunda gerekli hassasiyetlerin oluşturulmasında ilçemiz basın kuruluşlarının çok önemli katkıları vardır. Bu duygu ve düşüncelerle ilçemiz basın kuruluşları ile tüm basın mensuplarının 21 Ekim Gazeteciler Bayramı’nı kutluyor, çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum.’’
Haber: Ekin Avcı