fistik-camiPınarça Beldesi Ormanlık alanında Gaziler için ‘Gaziler Ormanı’ oluşturuldu. Yaklaşık 700 fidanın dikildiği Gaziler Ormanı’nda konuşan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan; “Ormanlarımız yaşantımızın her safhasında ihtiyaç duyduğumuz en değerli kaynaklarımızdır. Milyonlarca canlıya ev sahipliği yapan beden ve ruh sağlığımız üzerinde büyük etkileri vardır. Ulusal savunma güveliğimizden ülke turizmine her alanda kullandığımız araç ve gereçlerimize kadar yaşamımız için en doğal zenginliğimiz ve vazgeçilmezlerimizdendir” dedi.
Çerkezköy Havadis- Çerkezköy Orman İşletme Şefliği tarafından Gaziler için yaptırılan ormanın açılış törenine katılım yoğun oldu.
YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ
Pınarça Beldesi’nde Orman İşletme Şefliğine ait bir alanda Gaziler için Gaziler Ormanı oluşturuldu. Çerkezköy İşletme Şefliği ile Türkiye Muharip Gaziler Çerkezköy Şubesinin ortaklaşa çalışmaları sonucunda ormanlık alana yaklaşık 700 fidan ekimi yapıldı. Etrafı çitlerle çevrilen Gaziler Ormanının açılış töreni Salı günü gerçekleştirildi. Saat 14.00’da düzenlenen açılış törenine Tekirdağ Vali Yardımcısı Mustafa Işık, Çerkezköy Kaymakamı Ayhan Bayhan, 3.Zırhlı Tugay Komutanlığı’nda görevli Topçu Albay Ayhan Yılmaz, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, Karaağaç Belediye Başkanı Dr.Özkan Yücel, İlçe Emniyet Müdürü Murat Kocabıçak, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez, MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Koray Önsel, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Ali Osman Orhan, MHP Kapaklı İlçe Başkanı Hayri Varol, Çerkezköy İlçe Müftüsü Mahmut Emin, SGK Çerkezköy Şube Müdürü Yücel İnce, Özel Optimed Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Ayhan Arslan, Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya, AK Parti Çerkezköy Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Danyeli, AK Parti Çerkezköy Gençlik Kolları Teşkilatlanma Başkanı Sebahattin Çolakoğlu, Türkiye Muharip Gaziler Çerkezköy Şube Başkanı Hasan Hüseyin Yarlıgan ile dernek üyeleri, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çorlu Şube Başkanı Burhanettin Binaz ile Dernek üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.
GAZİLER ORMANI’NIN AÇILIŞI YAPILDI
Türkiye Muharip Gaziler Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan Gaziler Ormanının hayırlı olmasını temenni ederek törene katılanlara teşekkür etti. Açılış kurdelesini Tekirdağ Vali yardımcısı Mustafa Işık, Çerkezköy Kaymakamı Ayhan Bayhan, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, 3.Zırhlı Tugay Komutanlığında görevli topçu Albay Ayhan Yılmaz, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez, MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Koray Önsel ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan birlikte kestiler.
“ORMANLAR EN DOĞAL ZENGİNLİĞİMİZDİR”
Kurdele kesiminin ardından davetliler kendileri için hazırlanan fidanları toprakla buluşturdular. Davetliler için hazırlanan ikramlar öncesinde konuşan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan, “ormanlarımız yaşantımızın her safhasında ihtiyaç duyduğumuz en değerli kaynaklarımızdır. Milyonlarca canlıya ev sahipliği yapan beden ve ruh sağlığımız üzerinde büyük etkileri vardır. Ulusal savunma güveliğimizden ülke turizmine her alanda kullandığımız araç ve gereçlerimize kadar yaşamımız için en doğal zenginliğimiz ve vazgeçilmezlerimizdendir” dedi.
DESTEK OLANLARA ŞÜKRANLARINI SUNDU
Gaziler ormanını kendilerine kazandıran orman müdürlerine teşekkür eden Hasan Hüseyin Yarlıgan, “gaziler fidanlığının hazırlanmasında yardımlarını esirgemeyen Çerkezköy Belediye Başkanım Ali Ertem’e ve Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya sonsuz teşekkürlerimiz sunuyorum. Bu fidan dikim töreninde biz gazileri yalnız bırakmadığınız için de herkese şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.
GAZİLER ÖNCE VATANI KURTARDI ŞİMDİ DE DOĞAYI KURTARIYORLAR
Yapılan konuşmanın ardından plaket törenine geçildi. Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya’nın şehir dışında olmasından dolayı plaketini Vali yardımcısı Mustafa Işık, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çorlu Temsilcisi Burhanettin Binaz’dan aldı. Ayrıca Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve Çerkezköy orman İşletme Şefi Ekrem Ferhatoğlu’da gaziler tarafından plaketle ödüllendirildiler. Plaket töreninin ardından davetlilere yemek ikramında bulunuldu. Gaziler ormanı hakkında bilgi veren Çerkezköy Orman İşletme Şefliği yetkilileri, “Gazilerimiz Kıbrıs’ı kurtardı, vatanı kurtardı şimdi de ormanlarımıza el attı. Bu azim, vatan sevgisi sadece savaşta değil, yarınımız olan ormanlarımızda da kendisini gösterdi. Gazilerimiz kendi adlarını taşıyan ‘Gaziler Ormanı’ oluşturacak. Bizde onlara destek olacağız. Kurumuş, bozuk bir yeri gazilerimiz kurtaracak. Onlarla birlikte kurumuş alanı yeniden canlandıracağız. Koruması, sulaması, bakımı hepsi gazilerimiz tarafından yapılacak. Dikilen fıstık çamlarından gelecek olan para da gazilerimize aktarılacak” denildi.