Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilciliği üyeleri, Çerkezköy S.S. Akarsu Minibüs ve Otobüsçüleri Motorlu Taşıma Kooperatifi Başkanı İlhami Yörük’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
gazi ziyaret
Çerkezköy Havadis- Geçtiğimiz ay yapılan Olağan Genel kurul toplantısının ardından oy çokluğu ile başkanlık görevine devam eden Çerkezköy S.S.Akarsu Minibüs ve Otobüsçüleri Motorlu Taşıma Kooperatifi Başkanı İlhami Yörük’e, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilciliği üyeleri hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

YAKLAŞIK 68 GAZİ VAR
Önceki gün saat 12.00’da düzenlenen ziyarette Dernek Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan’a dernek üyeleri Mehmet Yolcu, Yaşar Negiz ve Mehmet Er’de eşlik etti. Kooperatif Başkanı İlhami Yörük’e başkanlık görevinde başarılar dileyen Gaziler Derneği Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan, gaziler olarak yaptıkları çalışmalardan da bahsederek, “Bugüne kadar bizlere çok değer verdiniz ve bütün taleplerimizi yerine getirmeye çalıştınız. Bizlere vermiş olduğunuz değerden dolayı sizlere çok teşekkür ediyoruz. Devam eden görevinizde de başarılar diliyoruz. Köyler de dahil olmak üzere yaklaşık 68 gazi arkadaşım var. Çerkezköy’de ise yaklaşık 40 gazi bulunuyor. Orman İşletme Şefliğinin bize göstermiş olduğu alan üzerinde gaziler Ormanı kuracağız. Ormanın işletmesi ve bakımı da bizlere ait olacak” diye konuştu

“SİZLER OLMASAYDINIZ BİZLER OLAMAZDIK”
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İlhami Yörük ise; “Sizler için ne yapsak azdır. Asıl bizler size minnettarız. Sizler olmasaydınız bizler olmayacaktık. Ziyaretiniz bizleri son derece onurlandırdı. Ne kadar görev tazelemiş olsak da geçiş aşamasındayız. Yeni araçlarla trafikte yer alacağız ama bu araçları da almak kolay bir iş değil. Aldıktan sonra da vatandaşımızla birlikte ödeyeceğiz. Onların desteğiyle her zorluğun üstesinden geleceğiz. Çerkezköy, Çorlu gibi değildir. Buradaki nüfusun çoğunluğu asgari ücretle çalışıyor ve aldığı ücrette belli olduğu için minibüs de haliyle tercih edilmiyor” dedi.

“TOPLU TAŞIMAYA ALIŞMAMIZ GEREK”
Trafik sorununun kangren olduğunu kaydeden Yörük, “Şu anda yapılan uygulamalar yıllar önce yapılmış olsaydı belki şimdi her şey daha iyi olabilirdi. Tek temennimiz büyükşehir. Büyükşehir olduktan sonra her şeyin yoluna gireceğini düşünüyoruz. Yeni otogarla ilgili olarak bazı çalışmalarımız var ve bununla birlikte bazı şeyler değişecek. Halk olarak toplu taşımalara alışmamız lazım. Türkiye zengin bir ülke değil ve bazı kısıtlamaları yapmamız gerekir. Bankadan bankaya bile şahsi arabasıyla giden vatandaşlarımız var. Millet olarak zengin yaşamaya çalışıyoruz ve minibüs kullanımı da azalmış oluyor” ifadelerini kullandı.

TEŞEKKÜR PLAKETİ TAKDİM ETTİ
Ziyaretin sonunda Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan, Kooperatif Başkanı İlhami Yörük’e teşekkür plaketi takdim etti.