murat koçak tmsTürk Metal Sendikası Çerkezköy Şubesi Başkanı Murat Koçak, MESS ile devam eden anlaşmazlıktan dolayı başlattıkları protesto eylemleriyle ilgili bir basın toplantısı düzenledi.
Çerkezköy Havadis- MESS ile Türk Metal Sendikası arasında ki uyuşmazlık devam ediyor.

“SADAKA DEĞİL HAKKIMIZI İSTİYORUZ”
MESS ile devam eden anlaşmazlıklar sonucunda Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şubesi Başkanı Murat Koçak yeni bir basın açıklaması yaptı. Bu güne kadar öz verili şekilde çalışmış olmalarına rağmen hak ettikleri ücreti alamadıklarını kaydeden Koçak, “Biz onlardan sadaka değil hakkımızı istiyoruz. Hakkımızı alıncaya kadar eylemlerimizi devam ettireceğiz. Sakal bırakma eylemimiz sonrasında belediye meydanlarında ki basın açıklamalarımızı 9 Mayıs’ta bütün üyelerimizin siyah kurdele takarak protestolarımızı devam ettirdik. 10 Mayıs Cuma günü de yemekhanelerde masalara kaşık vurarak anlaşma masasında uzlaşma sağlamaktan yana tavır sergilemekten uzak duran MESS’i bir kez daha uyarmış olduk” dedi.
“HAKKIMIZI ALANA KADAR MÜCADELEMİZ SÜRECEK”
Günden güne eylemlerini artırarak haklarını aramaya devam edeceklerini ifade eden Murat Koçak, “her geçen gün bu eylemlerinin dozajını artıracağız. Bizim bu eylemlerimizden işveren rahatsız oluyor. Biz hakkımız olanı almanın peşindeyiz. Alana kadar da mücadelemiz sürecek” diye konuştu.