Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler yol yapım çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor. Son olarak İnönü Mahallesi Onur Sokak’ta beton yol yapım çalışması yapıldı.

kapaklı-inönü mahallesi  beton yol 11 nisan
Çerkezköy Havadis- Kapaklı Belediyesi ilçe genelinde sürdürdüğü beton yol çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

“ÇALIŞMALAR HIZLA DEVAM EDİYOR”

Beton yol çalışmasının tüm hızıyla sürdüğünü ifade eden Kapaklı Belediyesi Fen İşleri İnşaat Mühendisi Necmi Ölke; “Öncelikle yolda bulunan fazla malzemeler greyder ile kazınarak kepçe ile kamyona yüklenerek yoldan kaldırılıyor. Yolda zemin düzleme ve sağlamlaştırma işlemlerinin ardından beton dökümüne geçiliyor. Çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecek” dedi.

“YETKİ ALANIMIZ İÇERİSİNDEKİ YOLLARIN YAPIMI SÜRÜYOR”

Konuyla ilgili açıklama yapan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı; “Belediyemiz, Yol Bakım ve Onarım Hizmetleri çerçevesinde belediyemizin yetki alanı içerisinde bulunan yolların bakım ve onarım çalışmalarını gerçekleştirmektedir. İlçemizde belediyemiz tarafından yürütülen yol yapım, bakım ve onarım çalışmaları kapsamında, asfalt ve beton yolların bozulan kısımlarının onarılması, stabilize yolların bozulan kısımlarının onarılması, genişletilmesi, zemini bozuk olan yolların zemin etüdünün yapılması ve zemine uygun kalitedeki yol malzemesinin serilmesi çalışmaları yürütülmektedir. Beton yol yapım çalışmalarımız devam edecektir” diye konuştu.