kapaklı-pınarça yaya yolu

Çiçeği burnunda ilçe Kapaklı’da Belediye çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Son olarak Kapaklı belediyesi tarafından Kapaklı – Pınarça yaya yolu çalışmalarının ön hazırlıklarına başlandı.

Çerkezköy Havadis- Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Kapaklı-Pınarça arasındaki mevcut yol üzerindeki kaldırım alanlarına dolgu yapılarak, kaldırım inşaa edileceği belirtildi.

 

“KALDIRIM YAPILACAK”

Konuyla ilgili açıklama yapan Kapaklı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü İnşaat Mühendisi Necmi Ölke; “Kapaklı-Pınarça yolu, vatandaşlarımız tarafından sıkça kullanılıyor. Ancak yol güzergâhında herhangi bir kaldırım olmaması vatandaşlarımızın yolu kullanmakta sıkıntı yaşamasına neden olmaktadır. Bu sorunu ortadan kaldırarak vatandaşlarımızın güvenli ve rahat bir şekilde şehir merkezimize ulaşımını sağlayacağız.  Şu an Fen işleri müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz tarafından dolgu çalışmaları yapılmakta olup, ardından bordür örme çalışmalarına başlayacağız. Bordür çalışmamızdan sonra ikinci bir dolgu yapılarak tesviyelime çalışmalarına devam edeceğiz. Son olarak kum ve ince malzeme serilerek parke taşı döşeme işlemlerini yaparak çalışmalarımızı tamamlamayı planlamaktayız” dedi.