sgk haftası (2)_540x320Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında Çerkezköy SGK Merkez Müdürlüğü, Kipa Alışveriş Merkezi içerisinde açtığı stantla vatandaşları Cuma gününe kadar SGK hakkında bilgilendirecek. Yeni başlatılan uygulamaları da tanıttıklarını ifade eden SGK Çerkezköy Merkez Müdürü Yücel İnce; “Çiftçiler, yurtdışında yaşayanlar, kamu idarelerinin yükümlülükleri, aylıkların hesaplanması, iş kazası ve meslek hastalıkları, iş veren hak ve yükümlülükleri, engellilerin sosyal güvenlik hakları ve mevsimlik tarım işçilerinin sigortalılığı gibi alanlarda da bilgi sahibi olma imkanı sunuyoruz” dedi.
Çerkezköy Havadis- Ülkemizde her yıl 13-19 Mayıs tarihleri arasında etkinliklerle kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında, Çerkezköy SGK Müdürlüğü, Kipa Alışveriş Merkezş içerisinde açtığı stantla vatandaşları SGK hakkında bilgilendiriyor.
SGK HAKKINDA BİLGİ VERDİLER
Kurdukları stantla vatandaşlara emeklilik ve sigorta primleri gibi sosyal haklar anlamında bilgiler sunduklarını belirten SGK Çerkezköy Merkez Müdürü Yücel İnce ”SGK haftası kapsamında Pazartesi günü açtığımız stantta vatandaşlarımıza emeklilik bilgileri, sigorta ödemeleri gibi konularda bilgi veriyor, yardımcı oluyoruz. Bunun yanında SGK olarak yeni sunulan hizmetleri de vatandaşlarımıza tanıtıyoruz. Çiftçiler, yurtdışında yaşayanlar, kamu idarelerinin yükümlülükleri, aylıkların hesaplanması, iş kazası ve meslek hastalıkları, iş veren hak ve yükümlülükleri, engellilerin sosyal güvenlik hakları ve mevsimlik tarım işçilerinin sigortalılığı gibi alanlarda da bilgi sahibi olma imkanı sunuyoruz.” Bilgisini verdi.
SGK’DAN VATANDAŞIN SORUNLARINA TEKNOLOJİK ÇÖZÜM
SGK’nın yeni hizmetlerinden de bahseden İnce, “Özellikle telekomünikasyon alanında başlattığımız cep telefonundan anında hizmet alma imkanı ile vatandaşlarımıza kolaylık sağlıyoruz. Vatandaşlarımızın sorunlarını belirterek 5502’e attıkları mesajları anında cevaplayarak, gerekli bilgiyi vatandaşlarımıza sunuyoruz.” İfadelerini kullandı.
CUMA GÜNÜNE KADAR AÇIK OLACAK
Standın Pazartesi günü açıldığını ve Cuma gününe kadar vatandaşlara hizmet vereceğini belirten İnce yapılacak diğer etkinliklerden de söz ederek, ‘’Köylerimize bilgilendirme amaçlı ziyaretlerde bulunacağız. Bunun yanında bugün Müjgan- Serkan Karagöz Engelliler Okulu’nu ziyaret ederek engelli vatandaşlarımızın haklarını ailelerine anlatacağız.” Dedi.