CHP Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Emre Köprülü, Cumhuriyet’in 93. Yılı sebebiyle bir kutlama mesajı yayımladı. Köprülü, yayımladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

ko%cc%88pru%cc%88lu%cc%88-cumhuriyetin-kurucu-felsefesini-yok-edemezler_1000x667

‘BAĞIMSIZLIĞIMIZIN EN BÜYÜK TEMİNATIDIR’
Karanlıklardan aydınlığa, saltanattan milli egemenliğe, kapı kulluğundan yurttaşlığa geçişimizin, tarihin gördüğü en onurlu hak arama savaşından sonra ilan edilen Cumhuriyetimizin 93. kuruluş yıldönümü kutlu olsun. Hayasızca saldırıları, Türk Milleti’ni yok etme hevesleriyle birlikte Anadolu topraklarında boğulan emperyalistler, 29 Ekim 1923 tarihinde yok etmek istedikleri bir milletin, kendi küllerinden nasıl yeniden doğabileceğini de görmüş oldular. Cumhuriyet, ulusumuzu çağdaş uygarlık düzeyine taşıyan bir güç olmasının yanı sıra, egemenlik ve bağımsızlığımızın, milli birlik ve bölünmez bütünlüğümüzün de en büyük teminatıdır.

‘VARLIĞIMIZA VE CUMHURİYETİMİZE SALDIRMAKTADIRLAR’
Cumhuriyet rejimi aynı zamanda, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde ülkesine ve bağımsızlığına sahip çıkan, cumhuriyetin değerlerini gönülden benimseyen ulusumuzun geçmişten getirdiği, varoluşundan beri özünde bulunan değerlerinin bir yansımasıdır. Bu yönüyle Cumhuriyet yönetimi, büyük Türk Devrimi’nin diğer adıdır.İlan edildiği günden beri Cumhuriyetimiz, içerden ve dışardan büyük saldırı altındadır. Cumhuriyet rejimini yıkmak isteyenlerin asıl niyeti Türk Milleti’nin varlığını yok etmektir. Anadolu coğrafyasında aydınlık, çağdaş, bağımsız bir ulus görmek istemeyenler, dün olduğu gibi bugün de maşa olarak kullandıkları terör örgütleri ile varlığımıza ve cumhuriyetimize saldırmaktadırlar.

‘ULUSUMUZUN EN BÜYÜK BAYRAMINI KUTLUYORUM’
Cumhuriyetimizin kurucu felsefesini ve değerlerini ortadan kaldırmaya çalışan her türlü yıkıcı akımlara karşı; cumhuriyeti içselleştirmiş, onun değerini bilen vatandaşlar olarak karşı duracağız ve onu koruyacağız. Birliğimizin, bütünlüğümüzün, çağdaşlığın ve özgürlüğümüzün simgesi Cumhuriyetimizi bizlere kazandıran ebedi liderimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyor, tüm ulusumuzun bu en büyük bayramını bir kez daha en içten dileklerimle kutluyorum.

Haber: Ekin Avcı