Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divan Üyesi Emre Köprülü, 1 Kasım Çorlu ve Saray, 2 Kasım Muratlı ilçelerinin düşman işgalinden kurtuluş yıl dönümü ile ilgili bir kutlama mesajı yayımladı. Köprülü, kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

ko%cc%88pru%cc%88lu%cc%88-s%cc%a7erefli-ve-onurlu-zaferi-kutluyoruz_1000x667

‘GURURLUYUZ, ONURLUYUZ’
‘‘1 Kasım Çorlu ve Saray ilçelerimizin, 2 Kasım ise Muratlı ilçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıldönümleri kutlu olsun. Bugün 94 yıl önce bu ilçelerimizin emperyalizme karşı verdiği mücadelenin sonunda kazandığı şerefli ve onurlu zaferi kutluyoruz. O gün aziz şehitlerimizin hayatlarını feda ederek düşmandan geri aldıkları bu toprakların mirasçıları olarak gururluyuz, onurluyuz.’’

‘EMPERYALİZME KARŞI KOYMAYA DEVAM EDECEKTİR’
94 yıl önce 1 Kasım’da Çorlu ve Saray ilçelerimiz ve 2 Kasım günü Muratlı ilçemiz kadını ve erkeği ile verdiği kurtuluş mücadelesinde nasıl örnek olmuş ise, bugün de Cumhuriyetimize, varlığımıza; bize Rumeli ve Anadolu topraklarını çok gören emperyalizme ve onun terör örgütü maşalarına karşı aynı ruh ve dirençle karşı koymaya devam edecektir.

‘AYDINLIĞIN SEMBOL İLÇELERİDİR’
Çorlu, Saray ve Muratlı ilçelerimiz aydınlığın, çağdaşlığın ve bağımsızlığın, dün olduğu gibi bugün de sembol ilçeleridir. Her şart altında Mustafa Kemal Atatürk’ün yaktığı ışığın izinde Cumhuriyetimizin kurucu felsefesini ve değerlerini koruyacak ve yaşatacaktır. Bu duygularla Çorlu, Saray ve Muratlı ilçelerimizin 94. kurtuluş yıl dönümlerini kutlarken, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan topraklarını canları pahasına müdafaa eden tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, Tekirdağlı tüm hemşehrilerime saygılar sunuyorum.                                            

Haber: Ekin Avcı