emlak2Vakıfbank Çerkezköy Şubesi ile Çerkezköy Emlakçılar Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği toplantıda emlakçıların sorunları masaya yatırıldı. Vakıfbank tarafından konut kredileri hakkında bilgilendirme seminerinin de yapıldığı toplantıda konuşan Çerkezköy Emlakçılar Derneği Başkanı Serkan Karagöz Çerkezköy’de emlakçıların en büyük sorunun ekspertiz rapor süresinin uzun olması olduğunu söyledi.
Çerkezköy Havadis- Çerkezköy Emlakçılar Derneği Yönetimi ve Üyeleri ile Vakıfbank Yöneticileri, konut kredileri hakkında bilgi alıp vermek ve karşılaşılan sorunları masaya yatırmak amacıyla organize edilen yemekte bir araya geldi.
YEMEKTE BULUŞTULAR
Çarşamba günü Gabralı Otel’de düzenlenen toplantıya, Vakıfbank Genel Müdürlüğü Konut Kredi Koordinatörü Selma Sengör, Trakya Bölge Müdürü Alaattin Şimşek, Vakıfbank Çerkezköy Şube Müdürü Orhan Koçer, Çerkezköy Emlakçılar Derneği Başkanı Serkan Karagöz, Dernek Yönetimi, Dernek Üyeleri, emlakçılar, Vakıfbank Yetkilileri, çalışanları ve çok sayıda konuk katıldı.
TÜM HİZMETLERDE EMLAKÇILARIN YANINIZDAYIZ
Programda ilk olarak Vakıfbank Çerkezköy Şube Müdürü Orhan Koçer söz aldı. Öncelikli olarak konukları selamlayan Koçer, Vakıfbank olarak, sadece konut kredilerinde değil, diğer tüm hizmetlerde de emlakçıların yanında olduklarını dile getirirken, katılımları için konuklara ayrıca teşekkür etti. Koçer’in ardından konuşan Çerkezköy Emlakçılar Derneği Başkanı Serkan Karagöz, amaçlarının hem bankacılık ile ilgili sorunları görüşmek hem de bununla ilgili fikir alışverişinde bulunmak olduğunu belirtti.
İŞLEMLERİN DAHA HIZLI YÜRÜTÜLMESİNİ İSTİYORUZ
Emlakçılar olarak özellikle, kredi ve ekspertiz konularında sıkıntı yaşadıklarını ifade eden Karagöz, “Ekspertiz yapım süresi çok uzun, ayrıca kredi kullanmada bankalar ile sıkıntı yaşıyoruz. Kredi çabuk çıkmıyor. Bu sadece Vakıfbank için değil, tüm bankalar için geçerli bir durum. Gönül ister ki, bunlar aynı gün içinde tamamlansın, bizlere aynı gün içinde cevap verilsin. İşlemlerin daha hızlı yürütülmesini istiyoruz” diye konuştu.
KANAYAN YARA; AYAKÇILAR
Karagöz, konuşmasının devamında, ayakçı olarak tabir edilen kişilerin, emlakçılar için kanayan yara olduğuna vurgu yaparken, bunun devlet tarafından denetlenmediğinin de altını çizerek, “Bakkal, kasap, berber camlarında satılık arsa, tarla, ev ilanları görüyoruz. Haksız rekabet yapılıyor. Emlakçılar da kasap, bakkal mı açsın? Biz emlakçılar olarak vergi veriyoruz. Vergi kaygısı olmayan insanlarla aynı kulvarda olmak istemiyoruz. Tapu Dairelerinin önüne kontrol memuru konulması konusunu görüşeceğiz. Gerekirse imza toplayacağız” cümlelerine yer verdi. Vakıfbank Çerkezköy Şube Müdürü Orhan Koçer için de “Şube müdürlüğünün nasıl yapıldığını bilen biri” ifadesini kullanan Karagöz, tüm bu sorunların da çözüleceğine inandığını belirterek konuşmasını tamamladı.
ATA YADİGÂRI OLARAK GÖRÜYORUZ
Karagöz’ün ardından Vakıfbank Trakya Bölge Müdürü Alaattin Şimşek bir konuşma yaptı. Vakıfbank’ın Türkiye’deki 3 kamu bankasından biri olduğunu kaydeden Şimşek, Vakıfbank’ı ata yadigarı olarak gördüklerini de belirtirken, kamu bankası olarak işlerini en iyi şekilde yapmak için çalıştıklarını dile getirdi.
HERKESTEN DAHA FAZLA ÇALIŞMAK İÇİN ÇABA SARF EDİYORUZ
Müşteri ve bankayı ortak çıkarlarda buluşturmayı hedeflediklerini de ifade eden Şimşek, Karagöz’ün belirttiği ekspertiz ve kredi konularında özel çaba göstereceklerini vurgularken, doğru banka ile çalışmanın emlakçılara ve müşterilere kazanç sağlayacağına vurgu yaptı ve “Bizler herkesten daha fazla çalışmak için çaba sarf ediyoruz. Hepinize bol kazanç diliyorum” dedi.
SUNUM YAPILDI
Konuşmaların ardından, Vakıfbank Satış Koordinasyon Müdürlüğü’nün sunumu gerçekleştirilirken, ardından da Vakıfbank Emeklilik A.Ş.’nin sunumu yapıldı.
ÇEKİLİŞ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Hep birlikte yenilen yemekle devam eden programda ayrıca, gerçekleştirilen çekilişle katılımcılara çeşitli hediyeler de verildi.