Merhaba değerli okur,

Hepinizin bildiği gibi Çerkezköy’de AKP İlçe Başkanlarıyla bir türlü yıldızım barışmadı. Hatta mevcut ilçe başkanı Abdullah Öğe tarafından, her ne kadar inkar etse de tehdit edilmişliğim bile var. Sahi neden inkar etti hiç anlamadım. Koskoca AKP’nin ilçe başkanısın, sana kimse dokunamaz! Ne diye tehdit ettiğini inkar edersin ki? Neyse konumuz bu değil.

Ben AKP ilçe başkanı Öğe’nin Pazartesi akşamı Atatürk Caddesi üzerinden sökülmesi planlanan ağaçları cansiperane savunuşuna gerçekten bayıldım. Hatta Öğe’nin bu tutumu, aramızdaki buzları bile eritebilir. Hele ağaçları savunurken tencere tavacı çapulcular gibi dükkan camlarını falan indirmeyişi gerçekten mest etti beni. Neydi o gezideki çapulcuların hali? Polise olan tavırları falan? Her ne kadar Öğe’nin eyleminde polis ve orantısız gücü eksik olsa da, yine de kaldırım taşlarını sökmeyip dükkan camlarını kırmaması çapulculara karşı 1-0 öne geçirdi Öğe’yi!

Pazartesi gecesi yaşanan olay bana gerçekten umut verdiği için bu vesileyle ağaçları sökenleri kınıyor, AKP İlçe Başkanı Öğe ve İlçe Yönetimine çağrıda bulunmak istiyorum. Nasıl ki Atatürk Caddesinde sökülmesi planlanan 298 ağaca sahip çıkıyorsunuz, gelin hep birlikte Pınarça’da yapılması planlanan Termik Santral alanına gidelim, olur da santral yapılırsa kesilecek olan yüz binlerce ağaca sahip çıkalım. Bence Öğe ve yönetimi oraya gelip ağaçlarımıza, toprağımıza ve suyumuza sahip çıkarlarsa, ‘Nerede bu tencere tava çalanlar’ diye sorduğu çapulcular da kendisine destek verir. Cam çerçeve kırılacak diye korkuyorsa Öğe, müsterih olsun. Orada ne kaldırım taşı var, ne de camı çerçevesi inecek dükkan. Safi orman.

Evet değerli okur, ben çağrımı yaptım, gerisi Abdullah Bey’in işi. Çerkezköy ve Kapaklı’nın kurtuluşu, Öğe’nin ağaç hassasiyetine bağlı. Eğer bu hassasiyet Atatürk Caddesi’ndeki 298 ağaçla sınırlıysa vay halimize, ama gerçekten ağaçları seviyorsa, benden söylemesi, yaptırmayız biz bu santrali.

Kalın sağlıcakla…