bülent belenGeçtiğimiz ay MHP Genel Merkezi tarafından alınan karar neticesinde görevden alınan MHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu eski Üyeleri Mümün Kolar, Ali Dönmez, Şükrü Sever, Nilay Asbaş, Mustafa Yavaş, Nusret Karalamacı, Ali İhsan Oskan, Ali Uluç, Nuray Varol, Sinan Gani, Kemal Akın, Süleyman Güzel, Mustafa Ulusoy, Recep Makal, Erhan Çiftçi, Ahmet Kadak, Kürşat Akyıldız, Selçuk Şimşek ve Necmi Tosun, ortaklaşa düzenledikleri yazılı basın açıklaması ile ‘MHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nı görevden ben aldırdım’ diyen MHP Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen’e şu soruları yöneltti; “Siz partinin hangi kademesindesiniz? Bizim haberimiz olmadan partinin Divan Kuruluna mı girdiniz? Bizim bildiğimiz kadarıyla siz son kongrede MYK’ya dahi girememiştiniz. Şimdi hangi yetkilerle görevden el çektirebiliyorsunuz?”
eski üyeleri, yazılı basın açıklaması yaptı.
“GENEL MERKEZİMİZİN TASARRUFUDUR”
Görevden alınma kararlarını Genel Merkezin tasarrufu olarak değerlendirdiklerini ve karara saygı duyduklarını belirten Yönetim Kurulu eski Üyeleri; “26 Şubat 2012 günü yapılan kongre sonucunda, Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Teşkilatının yönetim kademelerine seçilmiş olup, 18.03.2013 tarihinde görevden alınmış bulunmaktayız. Milliyetçi Hareket Partisi’nin ilkelerine ve tüzüğüne bağlı olarak tebliğ edilen görevlendirmeye, almış olduğumuz disiplin ve terbiye kuralları çerçevesinde sözümüz olmadı, olamazdı. Genel merkezimizin bir tasarrufu olarak değerlendirdik ve hareketin birer neferleri olarak yapılabilecek başka görevleri beklemeye razı olduk” ifadelerini kullandılar.
“AÇIKLAMA YAPMAK GEREĞİ HİSSETTİK”
Görevden alındıkları günden bugüne gelişen bazı olayların kendilerine bu açıklamayı yapmak gereğini hissettirdiğini belirten Üyeler; “Bu durum bizlere, Sayın Belen’e bazı sorular sorma gereği hissettirmiştir. Biz, görevden alınmamıza genel merkezin bir tasarrufu olarak bakarken, milletvekilimiz Bülent Belen’in ‘Çerkezköy İlçe Teşkilatını görevden ben aldırdım’ şeklindeki sözleri bölgemizde ve çevremizde infial oluşturmuştur” şeklinde konuştular.
“SİZ PARTİNİN HANGİ KADEMESİNDESİNİZ?”
Bülent Belen’in kendisini partinin hangi kademesinde gördüğünü merak ettiklerini belirten Üyeler; “Siz partinin hangi kademesindesiniz? Bizim haberimiz olmadan partinin Divan Kuruluna mı girdiniz? Bizim bildiğimiz kadarıyla siz son kongrede MYK’ya dahi girememiştiniz. Şimdi hangi yetkilerle görevden el çektirebiliyorsunuz? Genel merkezin işleyişi mi değişti, yoksa siz etrafınızı mı kandırıyorsunuz? Siz bilmiyor musunuz ki teşkilatları görevlendirmede ya da el çektirmede yetki, Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’ndadır? Yoksa o göreve mi geldiniz, ya da Teşkilat Başkanı’nın üstünde mi görüyorsunuz kendinizi? Kendi nefsinizi tatmin etmek adına teşkilata zarar verdiğinizin farkında değil misiniz, bilerek mi yapıyorsunuz?” sorularını yönelttiler.
“AÇIKLAMAZSANIZ ALNINIZDA LEKE KALIR”
Bülent Belen, kendilerini görevden aldığına dair açıklama yapıyorsa, neden görevden aldığını da açıklamak zorundadır diyen Üyeler; “Madem ki kendinizi Genel Merkezin üzerinde görerek görevden aldığınızı söylüyorsunuz, biz de size soruyoruz, ‘Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nı neden görevden aldırdınız? Hangi geçerli gerekçeyi söyleyebilirsiniz? Bizler hiçbir beklenti içersinde olmadan, bir çok fedakarlıklarda bulunarak burada çalışmalar yaparken, sizin dahi ayak uyduramadığınız ve yetişemediğiniz faaliyetlerde bulunurken, neden böyle bir şeye gerek duyulmuştur? Burada sorun sadece İlçe Başkanının görevden alınması değildir. Yönetimden el çektirilen 36 kişi daha vardır ve tamamı mağdur olmuştur. Bizler hangi yüz kızartıcı suçu işlemişsek bunun açıklamasını sizden bekliyoruz. Madem ki böylesi bir yetkiyle donanımlısınız, bu açıklamayı da yapmakla yükümlüsünüz. Bizler önce delege seçimi, ardından ilçe kongresinde seçilerek, hiç kimsenin hakkını gasp etmeden göreve gelmiş üyeler olarak bu soruların cevabını sizden alacağız. Bu bölgede alnınızın akıyla dolaşmak istiyorsanız, bizim suçumuzu açıklayın, biz alnımızın karasıyla kalalım. Aksi taktirde bu alın karasıyla siz dolaşmaya mahkumsunuz” açıklamasında bulundular.