Çerkezköy Belediyesi tarafından her yıl düzenlen ve büyük bir ilgi gören Masa Tenisi Turnuvası bu yıl 21,22 ve 23 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek. Her yaş kategorisinde düzenlenecek olan turnuvanın müracaatları Çerkezköy Belediyesi Halk Masaları’na yapılacak.

masatenisi_1000x667

FİKSTÜR ÇEKİLİŞİ YAPILACAK
Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü tarafından 6 farklı kategoride Masa Tenisi Turnuvası düzenlenecek. Başvuruların Çerkezköy Belediyesi Halk Masaları’na yapılacağı turnuva 21,22 ve 23 Ekim tarihileri arasında İstasyon Mahallesi’nde bulunan Çerkezköy Belediyesi Kapalı Spor Kompleksi’nde gerçekleşecek. Düzenlenecek olan turnuva için 21 Ekim Cuma günü saat 18.00’de Kapalı Spor Kompleksi’nde fikstür çekilişi yapılacak. Açılış müsabakaları aynı gün çekilişlerin ardından saat 19.00’da veteranlar kategorisi ile başlayacak. 22 Ekim Cumartesi günü saat 10.00’dan itibaren turnuva elemeleri devam ederken, 23 Ekim Pazar günü müsabakaların sona ermesin ardından turnuvada derece elde eden sporcular için Çerkezköy Belediyesi Kapalı Spor Kompleksi’nde kupa ve madalya töreni düzenlenecek.

SON MÜRACAAT 20 EKİM
Kamu görevlileri, esnaf, öğrenci ve tüm vatandaşların başvuru yapabileceği turnuva için müracaatlar 20 Ekim Perşembe günü sona erecek. Turnuvaya başvuru yapan tüm sporcular müsabakalar için raket, spor ayakkabı, eşofman ya da forma gibi spor malzemelerini kendileri getirecekler. Müsabakalarda kuralarını çekmede, maç programını düzenlemede, maç saatlerini ve yerini belirlemede ve saatlerinde değişiklik yapmada, müsabaka hakemlerini belirlemede, itirazları değerlendirmede tek yetkili tertip komitesi olacak.

FARKLI KATEGORİLER OLUŞTURULACAK
Vatandaşların talebi doğrultusunda farklı kategori gruplarının da oluşturulabileceği turnuvada kategorilere göre yaş sınırlaması şu şekilde:
Minik Erkekler kategorisinde yarışacak sporcular 2005-2006 yılları arası doğumlu, Küçük Erkekler kategorisinde yarışacak sporcular 2003-2004 yılları arası doğumlu, Yıldız Erkekler kategorisinde yarışacak sporcular 2001-2002 yılları arası doğumlu, Genç Erkekler kategorisinde yarışacak sporcular 1999-2000 yılları arası doğumlu, Büyük Erkekler için iki kategori oluşturulmuş ve lisanslı sporcular ayrı olmak üzere Büyük Erkekler kategorisi için 1982-1998 yılları arası doğumlu, Veteran kategorisinde yarışacak sporcular 1981 ve alt yaş grupları, Yıldız Kızlar kategorisinde yarışacak sporcular 2003-2006 yılları arası doğumlu, Genç Kızlar kategorisinde yarışacak sporcular 1999-2002 yılları arası doğumlu sporcular olacak.

Haber: Ekin Avcı