MHP kadın kollarıMilliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Teşkilatı Kadın kolları Başkanı Nebahat Kolar, MHP Kadın Kolları Başkanlığından istifasını bildiren bir basın açıklaması yaptı.
Çerkezköy Havadis- 06.01.2013 tarihli MHP Çerkezköy İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu kararı ile Tekirdağ İl Başkanlığı’na gönderilen ve MHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı’nın 27.03.2013 tarih ve 2013/46 sayılı İlçe Kadın Kolları Kuruluş Yetki Belgesi yazısı ile layık görüldüğüm MHP Çerkezköy Kadın Kolları Başkanlığı görevimden 21.04.2013 tarihi itibarı ile istifa etmiş bulunmaktayım.

06.01.2013 ve 18.03.2013 tarihleri arasında, Trakya’da aktif olarak faaliyet gösteren tek Kadın Kolları İlçe Başkanlığı olarak,18.03.2013 tarihinde görevden alınan MHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı ile uyum içinde çalışmalar gerçekleştirmiş ve 18 üyeden oluşan yönetim kurulumla birlikte kadına yönelik şiddet konulu kahvehane ziyaretleri, köy hanımları ev ziyaretleri,uzman doktorların anlatımıyla iki adet sağlık konferansı gibi geniş katılımlı aktiviteler gerçekleştirmiştik.

Bizler aynı şevk ve çaba ile partimize hizmet etmek bilinci ve amacıyla çalışmalarımıza devam etmek arzunda iken yeni atanan İlçe Başkanlığı’nın bizlere yaklaşımları ve bakış açıları bizleri düşünmeye sevk etmiştir. Şöyle ki İzmir’de partimizin “Bayrak” mitingi düzenlendiğinde, ben ve Kadın Kolları Yönetimim diğer Kadın Kolları Başkanlıkları kadar orada bulunarak partimizin her neferi gibi orada sesimizi duyurmak isterdik, ancak atanan yeni İlçe Başkanlığı tarafından Kadın Kollarımızın katılımının sağlanacağı bir İzmir programı düzenlenmemiştir. Öte yandan geçtiğimiz hafta MHP İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Kutlu Doğum programına AKP temsilcileri tüm kadroları ile davet edilmişken İlçe Başkanlığımızın MHP Çerkezköy Kadın Kolları Başkanı olarak bana ve yönetim kurulu üyelerime herhangi bir davette bulunulmamış olması dikkat çekicidir. Kaldı ki bu programda Sayın Genel Başkanımıza ait ne bir poster ne bir afiş ve partimizi temsil eden bir bayrak dahi asılmamış olması, partimizin kamuoyuna bu şekilde yansıtılıyor olması,bizim bu şartlar altında görevde kalmamız halinde Çerkezköy halkına bir şey veremeyeceğimiz inancını oluşturmuştur.

Bu şartlar altında da görevi aldığımız 06 Ocak 2013 tarihinden bugüne kadar yürütmeye çalıştığımız faaliyetlerimizi yeni atanan MHP Çerkezköy İlçe Yönetiminin teşkilat anlayışı çerçevesinde yürütemeyeceğimiz anlaşılmıştır. Bugüne kadar desteklerini ve çabalarını esirgemeyen MHP Tekirdağ İl Başkanlığı yönetimine, MHP Çerkezköy eski İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerine ve MHP Çerkezköy Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyelerime sonsuz teşekkür ederim. Genel Başkanımızın dediği gibi “Önce ülkem, sonra partim, sonra ben” anlayışına sahip olduğumuzdan inancımız ve partimize bağlılığımız doğrultusunda partimize hizmet etmeye devam edeceğimizi tüm kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Nebahat KOLAR