koray önselMilliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Koray Önsel düzenlediği basın toplantısında AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından yardıma muhtaç öğrencilere yönelik yapılan etkinlikle, hediyelerin bulunduğu torbaların üzerinde parti amblemi yer almasını eleştirdi. Önsel, konu hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını dile getirerek; “Devletin bütün imkanlarını sakınmayan AKP, Çerkezköy’de de gençlik kollarının faaliyet olarak gösterip ardında ilçe yönetimi, Çerkezköy Beledi Başkanı ve okul müdürlerini kullanarak son derece vahim bir olaya imza atmıştır” ifadelerini kullandı.
Çerkezköy Havadis- Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Koray Önsel düzenlediği basın toplantısında AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından yardıma muhtaç öğrencilere yönelik yapılan etkinlikle hediyelerin bulunduğu torbaların üzerinde parti amblemi yer almasını eleştirdi.

“TÜRK MİLLETİNİN KIRMIZI ÇİZGİLERİYLE OYNUYORLAR”
MHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nda düzenlenen basın toplantısına İlçe Başkanı Koray Önsel ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. AK Parti’nin iktidara geldiği günden bu yana Türk Milletinin kırmızı çizgileriyle oynadığını söyleyen Önsel, ‘’Son günlerde yaşanan olaylarla artık milletin sabrı taşmış ve patlama noktasına gelmiştir. Ümit ediyoruz ki gereken cevap sandıkta verilecektir.” İfadelerini kullandı.
“YARDIM, REKLAM YA DA OY KAYGISIYLA YAPILMAMALI ”
Son dönemlerde yardımlaşma ve dayanışma duygularının yerini kibir, bencillik ve çıkar kaygılarının almaya başladığını kaydeden Önsel,” Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) ‘sağ elin verdiğini sol el görmeyecek’ diyerek yardımların gizli yapılması gerektiğini açık bir halde dile getirmişken bugün tam tersini yaşamaktayız. Çünkü yardım, yardıma ihtiyacı olan kişileri incitmemelidir. Yardım, reklam oy ya da çıkar kaygısıyla değil içten gelen insani duygularla yapılmalıdır.”
dedi.
“FARKLI BİR AMACA HİZMET EDİYOR”
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın coşkuyla kutlandığı bir noktada AK Parti Gençlik Kolları ve İlçe Yönetimi’nin yapmış olduğu hediye aktivitesindeki amacın farklı olduğunu savunan Önsel,”Devletin bütün imkanlarını sakınmayan AKP, Çerkezköy’de de gençlik kollarının faaliyet olarak gösterip ardında ilçe yönetimi, Çerkezköy Beledi Başkanı ve okul müdürlerini kullanarak son derece vahim bir olaya imza atmıştır.” Şeklinde konuştu.
“ÇOCUKLARIMIZ ÜZERİNDEN SİYASET YAPMAYI UYGUN GÖRMÜŞLER”
Etkinlikle yardıma muhtaç çocukların ifşa edildiğini belirten Önsel ‘’İhtiyaç sahibi çocuklarımıza yardım ederken de üzerinde parti amblemlerinin yer aldığı torbalarla ve içerisine kartvizitleriyle birlikte mektup ekleyerek çocuklarımız üzerinden siyaset yapmayı kendilerine uygun görmüşlerdir.” İfadelerini kullandı.
“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ”
Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliğine istinaden okul içinde ve dışında siyasi parti propagandası yapmak ve bunlarla ilgili eylemlere katılmanın okul değiştirme yaptırımını gerektiren suçlar içerisinde olduğunun açıkça belirtildiğini söyleyen Önsel sözlerini şu şekilde sürdürdü,”Hiçbir suçları olmadığı halde Mersin’de 23 Nisan kutlamalarından sonra elinde Türk bayraklarıyla yürüyüş yapan öğrenciler hakkında tutanak tutulmuştur. Çerkezköy ilçe Milli eğitim müdürü yaşanan bu rezalete ilişkin bir tutanak tutmuş mudur, bu faaliyetin arkasında bulunanlar hakkında resmi makamlar gerekli işlemleri başlatmış mıdır? Biz gereken yerlere suç duyurularını yapacağız.”
“HATIRLANACAKLAR SİZLER DEĞİLSİNİZ”
AK Parti Gençlik kolları Başkanlığı’na seslenen Önsel,’’Parti amblemli torbaların içerisine mektup ve kartvizit koyan arkadaşlara sesleniyorum. 23 Nisan kutlamaları için öğrencilerin hatırlamalarını istediği sizler değilsiniz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram’ını onlara armağan edenlerdir. Sizleri 23 Nisan’da unutmayacak olanlar Mersin’de bayrak yürüyüşü yapıp haklarında tutanak tutulan çocuklarımız ve okulların önünde gurularını rencide ettiğiniz çocuklarımız olacaktır.” Şeklinde konuştu.
MEKTUBA, ÖNSEL YORUMU
AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı tarafından kaleme alından ve hediyelerle birlikte çocuklara verilen mektubu da eleştiren Önsel sözlerini şu şekilde sonlandırdı: ‘’Kendileri için hiçbir zaman meselenin siyaset olmadığını iddia edenler neden AKP’nin amblemlerinin olduğu çantalarda hediye dağıtmıştır, burada öğrencilere verilmek istenen mesaj nedir, her şeyden önce öğrencilere ‘Haddinizi Bilin’ diyerek yarınlarda onların karşınıza dikilmesinden mi korkuyorsunuz? Özgürlük ve adaletin ‘hadlerini’ bilmekten önce geldiğini her zaman haykıran milliyetçiler sizin karşınızda eskiden olduğu gibi şimdi de dimdik durmaktadır ve durmaya devam edecektir.’’