mhp cemeviMilliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Yönetimi, bir ilke imza atarak, Çerkezköy Hacı Bektaş-ı Veli Derneğini ziyaret etti. Dernek Başkanı Sinan Boztepe, bugüne dek hiçbir MHP teşkilatının, derneklerini ziyaret etmediğini dile getirirken, ziyaretten duyduğunu memnuniyeti de belirtti.

Çerkezköy Havadis- MHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı yönetimi, Hacı Bektaş-ı Veli Derneğini ziyaret etti.

“SİZLERLE BİR İLK YAŞIYORUZ”
MHP Çerkezköy İlçe Yönetimi tanışma ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor. MHP İlçe Başkanı Koray Önsel ve yönetim kurulu üyeleri önceki gün Ehlibeyt Dergahını ziyaret etti. Gerçekleşen ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Hacı Bektaş-ı Veli Derneği Başkanı Sinan Boztepe, “Derneğimiz faaliyete geçtiğinden beri MHP İlçe yönetimi bizleri ziyarete gelmemişti. Bu bağlamda sizlerle bir ilki yaşıyoruz ve geldiğiniz için çok mutlu olduk” diye konuştu.
“SİZLERİN YANINDA OLMAK İÇİN ÇABA GÖSTERECEĞİZ”
İlçe yönetimi olarak çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini kaydeden MHP İlçe Başkanı Koray Önsel, “ilçe yönetimimiz ile vatandaşımızın menfaati doğrultusunda en iyi neler yapabiliriz, Bunun gayreti içindeyiz. Göreve geldiğimiz ilk günden beri Çerkezköy halkının talepleri doğrultusunda çalışmalarımıza yön veriyoruz. Sizlerle de bir araya gelmek bizleri son derece memnun etti. Her konuda bundan sonra bizler de sizlerin yanında olmak için çaba göstereceğiz” dedi.
“GENÇ BİR NESLİ ORTADAN KALDIRDILAR”
Sohbet esnasında mezhep ayrılıklarına değinen Sinan Boztepe, insanların sürekli olarak oyuna getirildiğini ifade ederek, “Türkiye’de geçmiş dönemlerde faşist ve komünist kavgalarından en çok zararlı çıkan halk olmuştur. Çıkan tartışmalardan dolayı da büyük bir genç nesil ortadan kaldırıldı. Dünyada Müslümanlar arasında mezhep kavgaları çıkarıldı. Bir mezhep siyasi partinin arka bahçesi olmamalıdır. Sünni ve Alevi ayrımı yapmadan insanlar istediği yerlerde siyaset yapabilmelidirler. Avrupa’ya göç eden yaklaşık 5 milyon Alevi var ve onların içersinde inancı eksik olanlar emperyalistler tarafından İslam dışı Aleviliğe zorlanıyorlar. Alevinin Sünni ile Sünni’nin ise alevi ile hiçbir problemi yoktur. Tek sıkıntı arada ki fitne olaylarıdır” bilgisini verdi.
KİTAP HEDİYE ETTİ
Yapılan karşılıklı sohbetlerin ardından Hacı Bektaş-ı Veli Derneği Başkanı Alevi Dedesi Sinan Boztepe, kendilerini ziyaret eden MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Koray Önsel’e Sahife-i Seccadiye adlı kitap hediye etti.