veliköy-yolVeliköy belediye’si baharın gelmesi ile alt ve üst yapı çalışmalarına hız verdi. Kışın ağır şartları altında zarar gören tüm yollar tekrardan onarılırken, mevcut yolların bir kısmında da genişletme çalışmaları sürüyor.
ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Veliköy Beldesi’nde sürdürülen alt ve üst yapı Çalışmalarını yakından takip eden Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, yapımı süren Atatürk Sokak ve Bağlar Sokağını inceledi. Çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Belindir; “ İlkbaharın gelişi ve hava koşullarının iyileşmesi ile çalışmalarımıza hız vermiş durumdayız. Kışın ağır şartları altında tahrip olan tüm yollarımız tekrardan onarılıyor ve mevcut yollarda genişletme çalışmaları yürütüyoruz. Buna ilave olarak alt yapı, kanalizasyon ve su hatları ile yağmur drenaj sistemi çalışmalarımız yol yapımlarımıza paralel olarak sürdürülmekteyiz. Ekiplerimiz bu doğrultuda olağanca hızıyla çalışmaktadır. Çalışmalarımızla, alt ve üst yapısı tam, modern bir Veliköy oluşturmayı hedeflemekteyiz. Zira halkımızın gülen yüzü, bizlerin onurudur.” İfadelerini kullandı.
“2013 VELİKÖY İÇİN ŞANTİYE YILI OLACAK”
Göreve geldiği günden bu yana, yapılan işlerin bir değerlendirmesini yapan Başkan Belindir; “2013 yılı ilk aylarında aldığımız 14.000 m2 kilit taşı ile yaklaşık 100.000 m2 kesme taş serme işçiliği ile yol tamamlamış bulunuyoruz. Bunun yanı sıra 2013 yılı planlarımız dahilinde bulunan bazı sokak ve caddelerimizin alt ve üst yapıları tamamlanmış durumda. Yapımları biten yollarımız ile Veliköyümüzde açılmamış yolumuz yok denecek kadar azaldı. Var olan çalışmalarımıza planladığımız diğer projelerimizin de dahil olması ile 2013 yılı beldemiz için şantiye yılı olacak. Veliköy Belediye Başkanı olarak inanıyorum ki, çalışmaların bitmesinin ardından Veliköy modern bir kent havasına bürünecek. ” dedi.