ahmetÇerkezköyspor Futbol Kulübü Başkanı Ahmet Korkmaz, 28 Nisan Pazar günü Çorlu Gençlerbirliğispor ile oynayacakları Play-Out karşılaşması öncesi bir basın açıklaması yaptı. Karşılaşmanın ‘Olmak ya da olmamak’ gibi hayati bir önem taşıdığını vurgulayan Başkan Korkmaz; “Çorlu Gençlerbirliğispor mücadelesini kazanarak, 3 sene önce teslim aldığımız emaneti, Mayıs ayında yapılacak Kongre öncesi aynı şekilde bırakmak istiyoruz” dedi.
Çerkezköy Havadis- Süper Amatör Küme Şampiyonu Çorlu Gençlerbirliği ile yapacakları karşılaşma öncesi basın açıklaması yapan Çerkezköyspor Kulübü Başkanı Ahmet Korkmaz, tüm Çerkezköylüleri 28 Nisan Pazar günü saat 14.30’da Tekirdağ Namık Kemal Stadında oynanacak maça davet etti.
“GALİBİYETİ TARAFTARIMIZA ARMAĞAN EDİYORUZ”
Salı günü saat 12.00’de kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında hafta sonu oynadıkları Sultanbeyli Belediyespor karşılaşmasını değerlendiren Başkan Korkmaz; “Normal sezonun son maçını galibiyetle tamamlamak, bizleri gerçekten çok mutlu etti. Sultanbeyli Belediyespor, normal sezonda 50 puan toplamış, şampiyonluğun en büyük adaylarındandı. Bu zorlu maçta aldığımız galibiyeti, sezon sonuna kadar takımımızdan desteklerini esirgemeyen taraftarlarımıza armağan ediyoruz” dedi.
“ÇOK ÖNEMLİ BİR KARŞILAŞMAYA ÇIKACAĞIZ”
Normal sezonu Tekirdağspor’un altında tamamladıkları gerekçesi ile, BAL Ligi kuralları çerçevesinde Play-Out karşılaşmasına çıkacaklarını belirten Korkmaz; “Play-Out maçında, Süper Amatörü şampiyon olarak bitiren Çorlu Gençlerbirliğispor ile karşılaşacağız. Rakibimiz her ne kadar Süper Amatör takımı olsa da, final maçlarının havası çok farklı olur. Biz de bu durumun bilincinde olarak karşılaşmaya hazırlanıyoruz. Karşılaşma bizim için hayati bir önem taşıyor ama futbolcularıma sonuna kadar güveniyorum. İnşallah Play-Out maçını kazanarak, bize verilen emaneti aldığımız gibi bırakmak istiyoruz” diye konuştu.
“TARAFTARIMIZA BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR”
Pazar günü oynayacakları Play-Out maçında Çerkezköyspor taraftarına büyük görev düştüğünü belirten Başkan Korkmaz; “Meteorolojiden aldığımız hava tahminlerine göre, Pazar günü Tekirdağ’da güneşli, güzel bir hava olacak. Taraftarımızın, Çerkezköy Belediyesi önünden kalkacak olan ücretsiz otobüslerle Tekirdağ’a gelmesini ve takımımızı desteklemesini arzu ediyoruz” ifadelerini kullandı.
“NE KADAR TARAFTAR, O KADAR OTOBÜS”
Otobüs konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmayacağının da altını çizen Korkmaz; “Otobüs ve taraftar sayısında herhangi bir sınırlamaya gidilmedi. Ne kadar taraftar gelirse, o kadar otobüs kaldırılacak” şeklinde konuştu.
“EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Açıklamasının sonunda görev süresi boyunca kulübe destek veren herkese teşekkür ettiğini belirten Korkmaz; “Başta Kulüp Yöneticileri olmak üzere, Belediye Başkanımıza, Sponsorlarımıza, Teknik ekibimize, Futbolcularımıza ve taraftarlarımıza en içten dileklerimle teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah Play-Out maçını kazanarak, takıma verilen desteklerin boşa çıkmamasını sağlar, önümüzdeki sezona yeni bir yönetim ve daha güçlü bir kulüp ile başlarız” dedi.