mMilliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe eski Başkanı Mustafa Ordu, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Şefkat Çetin ile Ankara’da yaptığı görüşme sonrası bir basın açıklaması yaptı. Görevden alınmalarına, iki kişinin MHP Genel Merkezi’ne götürdüğü asılsız belgelerin neden olduğunu belirten Ordu; “Bu arkadaşlardan bir tanesi görevden alındığımız akşam birilerini arıyor ve ‘Ordu’yu görevden aldırdım, elinizi taşın altına koyun’ diyor. Sabah İl Başkanımız kendisini aradığında ise çoluk çocuğunun üzerine yemin ederek olayla alakası olmadığını belirtiyor. Aynı gün Çanakkale anma törenlerine katılmak yerine yine Teşkilatlara telefon ederek beni görevden aldırdığını gururla anlatıyor. Bir diğer arkadaş ise 15-20 sene önce hırsızlarla işbirliği yapmış, sabıkası bulunan, aynı zamanda kendi çocuğunu nüfusuna kaydedemeyecek kadar aciz bir insandır” dedi.
Önceki gün çalışma ofisinde bir basın açıklaması düzenleyen Mustafa Ordu, iki şahsın MHP Genel Merkezi’ne götürdüğü asılsız belgeler nedeni ile görevden alındıklarını belirterek; “Bu iki şahsiyet, en kısa zamanda Ankara’ya giderek, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Şefkat Çetin ile görüşsünler ve yaptıkları için özür dilesinler. Aksi takdirde kendilerini Ankara’ya çağıracaklar ve yaptıkları işin hesabını soracaklar” diye konuştu.
“ÇETİN’LE GÖRÜŞTÜM”
Görevden alınan MHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nın, bölgedeki siyasi parti ilçe teşkilatları arasında en aktif Teşkilat olduğunu belirten Ordu; “Geçtiğimiz hafta MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Şefkat Çetin beni telefonla arayarak Ankara’ya davet etti. Ben de almış olduğum siyasi terbiye neticesinde hemen Ankara’ya gittim ve kendisiyle görüştüm. Neden görevden alındığımızın yüzde 75’ini zaten biliyorduk, kalan yüzde 25’ini de gidince öğrendik” ifadelerini kullandı.
“KOL KIRILIR YEN İÇİNDE KALIR”
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Şefkat Çetin ile yaklaşık yarım saatlik özel bir görüşme yaptıklarını belirten Ordu; “Sayın Çetin’le hem neden görevden alındığımız konusunu görüştük, hem de Tekirdağ ve Trakya konusunda değerlendirmeler yaptık. Biz siyaseti kendi kişisel menfaatlerimiz doğrultusunda değil, milletin menfaatleri doğrultusunda yapıyoruz. Teşkilat Başkanım görevden alınmamızda rant olaylarının etkili olduğunu belirterek, kol kırılır yen içinde kalır sözüne istinaden bazı konulardan bahsetti. Ben de o konular hakkında kendisini bilgilendirdim” şeklinde konuştu.
“SUİKAST YAPAMADILAR, GÖREVDEN ALDILAR”
Çerkezköy Belediyesi’nin Trakya genelinde rantçılara en çok prim veren Belediye olduğunu ifade eden Ordu; “Bizler de yönetim olarak rantçıların korkulu rüyası haline gelmiştik. Bu nedenle bizi susturmak istediler. Bunu önce suikast yaparak gerçekleştirmeye çalıştılar ancak beni öldürmek için tuttukları tetikçi her şeyi ifade edince planları alt üst oldu. Bu konu ile ilgili mahkeme de 2 Temmuz’da yapılacak. Suikast planı tutmayınca da rantçılarla işbirliği yapan şerefsizler görevden alınmam için ellerinden geleni yaptılar” dedi.
“HAYRINA MI VERDİNİZ O YERLERİ”
Yapılan plan tadilatları sonucunda Çerkezköy halkına ait olan yerlerin birilerine peşkeş çekildiğini belirten Ordu; “Ortada yaklaşık 50 milyon liralık bir rant söz konusu. Çerkezköy halkına ait olan yaklaşık 60 dönümlük arazi, BSH Fabrikasına peşkeş çekildi. Biz bu konuda muhalefetimizi en sert şekilde yaptık. Hatta isteyenler beni arayan BSH Müdürlerine vermiş olduğum cevapları kendilerinden öğrenebilirler. Nisan ayı Meclis Toplantısında Yıldırım Beyazıt Mahallesi’ndeki 1445-1446 ada için Plan Tadilatı yaparak oraya yapılacak olan alışveriş merkezinin önünü açtılar. Ben bu kararların altına imza atan Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem ve Meclis Üyelerine soruyorum, babanızın canı için mi bu kararlara evet dediniz?” diye konuştu.
“MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK”
Çerkezköy’de bu tür rant olaylarının sürekli yaşandığını, kendi yönetimlerinin de rantçılara karşı koyan tek yönetim olduğunu belirten Ordu; “Bu nedenle hırsızlar ve rabtiyeciler tarafından bizim görevden alınma fikrimiz ortaya atıldı. Maalesef kendisini MHP’li olarak tanımlayan bazı insanlar da bu duruma alet edildi. Sonuç olarak emellerine ulaştılar ve bizi görevden aldırdılar. Ama bizim görevden alınmamıza neden olan hırsızlara ve onların işbirlikçilerine seslenmek istiyorum, mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir” ifadelerini kullandı.
İSİM VERMEDİ, AĞIR ELEŞTİRDİ
Basın toplantısında isim vermeden iki kişiyi ağır şekilde eleştiren Mustafa Ordu; “Bu iki şahsiyet, hırsızlarla ve rantçılarla işbirliği yaparak adeta kuryelik görevi üstlenmişler, bizim adımıza Genel Merkeze asılsız belgeler taşımışlar. Bu arkadaşlardan bir tanesi görevden alındığımız akşam birilerini arıyor ve ‘Ordu’yu görevden aldırdım, elinizi taşın altına koyun’ diyor. Sabah İl Başkanımız kendisini aradığında ise çoluk çocuğunun üzerine yemin ederek olayla alakası olmadığını belirtiyor. Aynı gün Çanakkale anma törenlerine katılmak yerine yine Teşkilatlara telefon ederek beni görevden aldırdığını gururla anlatıyor. Bir diğer arkadaş ise 15-20 sene önce hırsızlarla işbirliği yapmış, sabıkası bulunan, aynı zamanda kendi çocuğunu nüfusuna kaydedemeyecek kadar aciz bir insandır” şeklinde konuştu.
“GENEL MERKEZ’DE KULİS YAPILMIŞ”
Bahsettiği iki ismin kendisi aleyhine Genel Merkez’de kulis yaptıklarını belirten Ordu; “Bu şerefsizlerden bir tanesi gidiyor, ‘Belediye Başkanı Mustafa Ordu’yu mahkemeye verdi, mahkeme de Ordu’yu tutuklayacak’ diyor. Beni Altıntaş Kuyumculuk davasında bilirkişilere kuryelik yapmakla suçluyorlar. Yani kısacası 15 sene öncesinin hırsızı ile bugünün hırsızları birbirlerini bulmuşlar ve işbirliği yaparak beni görevden aldırmışlar” dedi.
“AÇILIŞA TÜM MHP’LİLER KATILSIN”
Görevden alınmalarının ardından 1 saat içerisinde telefon vasıtası ile Yönetimin oluşturulduğunu kaydeden Ordu; “Yönetime gelen arkadaşların zarar görmelerini ve yıpranmalarını istemiyorum. MHP’ye gönül veren herkese, Cuma günü Genel Başkan Yardımcımızın katılımı ile gerçekleşecek olan açılışa katılmaları için çağrıda bulunuyorum” diye konuştu