Mustafa Ordu, Trakya’da bulunan Ticaret ve Sanayi Odalarının Almanya’nın Stuttgart kentine gerçekleştirdikleri ziyaret hakkında açıklamada bulundu. Bahse konu geziye Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Kozuva’nın da katılmasının planlandığını ifade eden Ordu; ‘Bu gezi programında ÇTSO Başkanı Kozuva’nın da adı vardı. Uçak biletleri ve kalacağı otelin parası bile ödenmişti. Ancak daha önce de basın açıklamasında belirttiğim gibi pasaportuna el konduğu için yurt dışına çıkamadı’ iddiasında bulundu.

ordu-kozuva-yurt-dis%cc%a7ina-neden-c%cc%a7ikamadi

Çerkezköy Havadis- Mustafa Ordu, ÇTSO Başkanı Süleyman Kozuva’nın pasaportuna el konduğu için Almanya gezisine katılamadığını iddia etti.

‘KEMİK YALAYANLAR BANA CEPHE ALDILAR’
ÇSTO Başkanı Süleyman Kozuva’nın Fetö soruşturması kapsamında şirket hesaplarına tedbir konduğunu ve pasaportuna el koyulduğunu ifade eden Mustafa Ordu; ‘Ben daha önce de bu konuda bir basın açıklaması yapmıştım. Bu şahsın neden hala ÇTSO Başkanlık koltuğunu işgal ettiğini belirtmiş, yetkilileri göreve çağırmıştım. Ancak benim bu açıklamamdan sonra Çerkezköy’de bazı kemik yalayıcılar bana karşı cephe almış, karalama kampanyası başlatmıştı’ dedi.

‘GAZETELER HABERİ YAYINLAMADILAR’
Bahse konu açıklamanın ardından Süleyman Kozuva’nın gazetelere baskı uyguladığını iddia eden Ordu; ‘Çerkezköy’de yıllardır yayın yapan iki yerel gazete benim açıklamamı yayınlamadılar. Saray’da bir gazete açıklamamı haber yaptıktan sonra iş adamları tarafından baskı gördü ve basılmış olan gazetesi imha edildi’ diye konuştu.

‘KİME HİZMET EDİYORSUNUZ?’
Basın açıklamasını yayınlamayan iki yerel gazeteyi eleştiren Mustafa Ordu; ‘Siz bu adamı koruyarak kime hizmet ediyorsunuz? Yarın bu adam suçlu bulunursa bunun hesabını nasıl vereceksiniz?’ ifadelerini kullandı.

‘KAMUOYUNA YALAN SÖYLEDİ’
ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva’nın kamuoyuna yalan söylediğini belirten Ordu; ‘Benim basın açıklamamdan sonra kendisi de bir açıklama yaptı ve benim iddialarımı yalanladı. Maalesef milletimiz de bu adamın söylediklerine inanmak zorunda kaldı. Ancak bugün de ortaya çıktığı gibi benim söylediklerimin gerçek olmayan bir tarafı yok. Benim iddialarım yalansa ben en adi ve şerefsiz bir insanım ancak benim söylediklerim gerçekse, bana karşı kullandıkları ithamları kendilerine iade ediyorum’ şeklinde konuştu.

‘NEDEN YURTDIŞINA ÇIKAMADI?’
Kozuva’nın yurtdışına neden çıkmadığı hakkında da açıklama yapan Ordu; ‘Bu gezi programında ÇTSO Başkanı Kozuva’nın da adı vardı. Uçak biletleri ve kalacağı otelin parası bile ödenmişti. Ancak daha önce de basın açıklamasında belirttiğim gibi pasaportuna el konduğu için yurt dışına çıkamadı’ iddiasında bulundu.

‘CUMHURBAŞKANINI KULLANARAK AKLANMAYA ÇALIŞIYOR’
Kozuva’nın Çerkezköy’de bazı gazeteler tarafından aklanmak istendiğini ifade eden Ordu; ‘Çerkezköy’de bazı gazeteler Cumhurbaşkanımızın İstanbul’da yapmış olduğu bir konuşmayı kullanarak Süleyman Kozuva’yı aklamaya çalışıyorlar. Ancak kimse 4 bin tane üyesine yalan söyleyen bu adamı aklamaya çalışmasın. Kimse birilerinin ceketinin altına sığınmasın. Kimse de bu kamufle olan şahısları parlatmaya çalışmasın. Yoksa en az bu kişiler kadar suçlu konumuna düşeceklerdir’ dedi.

Haber: A.Kadir Kıldıze