Pazar günü eski futbolculardan Hasan Koç’a ait HK Hookah Lounge Cafe’de Fevzipaşaspor Futbol Kulübü oyuncuları ve Yönetimi ile birlikte kahvaltıda buluşan Mustafa Ordu, 2004-2014 yılları arasında Çerkezköy Belediyesi’nce spor kulüplerine bağış adı altında toplanan paraların nerede ve hangi amaçla kullanıldığını sordu. 10 yıl boyunca Çerkezköy Belediyesi tarafından, yapılan her işte ve verilen her ruhsatta iş adamlarından spor kulüplerine bağış toplandığını iddia eden Mustafa Ordu; ‘Madem o kadar bağış topladınız, neden 10 yıl boyunca Çerkezköy’e bir stad, bir spor salonu kazandırmadınız? Neden Fevzipaşaspor müsabakalarını Veliköy’de oynuyor? Neden Çerkezköyspor kapandı? Güreş ve Voleybol şubeleri neden kapandı? O toplanan paralar nerede kullanıldı?’ diye sordu.

ordu-fevzipas%cc%a7aspor2_800x533

A. Kadir Kıldıze, Çerkezköy Havadis- Mustafa Ordu, Çerkezköy Belediyesi tarafından 2004-2014 yılları arasında iş adamlarından spor kulüpleri için bağış toplandığını ancak toplanan paralarla spor kulüpleri için herhangi bir yatırım yapılmadığını iddia etti.

‘BİZİM YAPTIKLARIMIZIN ÜSTÜNE BİR ŞEY KOYAMADILAR’

Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’ndan sonra ülkeyi gençlere emanet ettiğini vurgulayan Mustafa Ordu; ‘Atatürk ülkeyi gençlere emanet etti. Bizler de bu bilinçle 1993 ile 2003 yılları arasında Çerkezköy’de gençler için eğitim, sağlık ve spor anlamında birçok yatırımın yapılmasına ön ayak olduk. Bu bağlamda Çerkezköy’e Devlet Hastanesi, Kapalı Spor Salonu, Anadolu Lisesi, Süper Lise ve Meslek Yüksek Okulu kazandırdık. Ancak bizden sonra 2004-2014 yılları arasında Çerkezköy’ü yönetenler, bizim yaptıklarımızın üstüne bir şey koyamadılar’ dedi.

‘SÖZDE SPOR İÇİN YAPMIŞLAR’

Çerkezköy Belediyesi’nin Ali Ertem yönetiminde yaptığı park ihalelerinin usüle aykırı olduğunu vurgulayan Ordu; ‘Biliyorsunuz Ali Ertem ile birlikte Meclis Üyeleri ve Belediye Müdürleri dahil toplam 22 kişi parklar için yapılan ihalelerdeki usulsüzlüklerden ötürü yargılanıyorlar. Bu arkadaşlar mahkemede verdikleri ifadelerde ihaleleri spor kulüplerine yardım maksadıyla yaptıklarını beyan ediyorlar. Madem 10 yıl boyunca spora ve gençlere fayda sağlamak için bu tür ihaleler yaptınız, neden bugün Fevzipaşaspor Kulübü maçlarını Veliköy’de oynamak zorunda kalıyor? Neden Çerkezköyspor Kulübü kapandı? Neden Güreş ve Voleybol Şubeleri kapandı?’ diye konuştu.

ordu-fevzipas%cc%a7aspor_800x533

‘HÜKÜMETİN SPOR POLİTİKALARI TAKDİRE ŞAYAN’

Ak Parti hükümetinin ülke genelinde birçok spor yatırımı yaptığını ifade eden Mustafa Ordu; ‘Hükümet ülke genelinde neredeyse her ilde stad ve kapalı spor salonu inşa etti ve etmeye de devam ediyor. Ancak bizim Çerkezköy’deki Ak Partililerin bundan haberi yok galiba? 10 sene boyunca Belediyeyi yönettiler ama spora ve gençlere bir faydaları olmadı’ ifadelerini kullandı.

‘TOPLANAN BAĞIŞLAR NEREDE?’

Ali Ertem döneminde spor kulüplerine bağış adı altında iş adamlarından para toplandığını iddia eden Mustafa Ordu; ‘Belediyeye iş yapan her iş adamından ya da binası için ruhsat almaya gelen müteahhitten spor kulüplerine bağış adı altında 10 yıl boyunca para toplandı. Ben şimdi kamuoyunun da bilgilenmesi adına o dönem Belediyeyi yöneten arkadaşlara sormak istiyorum, bu bağışlar nerede?’ şeklinde konuştu.

‘ÜNİVERSİTEDEN CEVAP GELDİ’

Geçtiğimiz günlerde yıkılan eski Devlet Hastanesi binasının diş hekimliği fakültesi olması için Namık Kemal Üniversitesi’ne dilekçe yazan Mustafa Ordu, konu hakkında üniversiteden kendisine dönüş yapıldığını belirterek; ‘Yazmış olduğum dilekçeye Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğü cevap verdi. Bahse konu binanın Maliye Bakanlığı’na devredildiğini ifade ettiler. Bu da demek oluyor ki, Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğüne uygun bir alan gösterildiği takdirde Diş Hekimliği Fakültesi’ni açma ihtimalleri var. Bu nedenle Çerkezköy’deki siyasetçilere çağrıda bulunmak istiyorum. Özellikle iktidar partisine mensup olan siyasetçiler bu konunun üzerine gitsinler. 4 yıllık bir fakülte Çerkezköy’e hem ekonomik anlamda hem de sosyo-kültürel anlamda büyük katkılar sunacaktır’ dedi.

‘ADALET MUTLAKA YERİNİ BULACAK’

Çerkezköylü gençlerin geleceklerini çalanlarla mücadele etmeye devam edeceğini vurgulayan Mustafa Ordu; ‘Gençlerin geleceğini çalanların vicdanlarına ve omuzlarına şu an yük biniyorsa, şunu çok iyi bilsinler ki o yük, gençlerimizin hakkıdır. Bu kişiler bu dünyada adaletten kurtulsalar bile öbür dünyada yaptıklarının cezasını mutlaka çekeceklerdir’ diye konuştu.

FEVZİPAŞASPOR’A BAŞARILAR DİLEDİ

Mustafa Ordu, konuşmasının sonunda Fevzipaşaspor Kulübü oyuncularına ve Yönetimine başarılar dileyerek; ‘Ben de geçmiş yıllarda spor kulübü başkanlığı yaptım. Fevzipaşaspor Kulübü, bugün beni kahvaltıya davet ederek tecrübelerimden faydalanmak istedi. Ben de kendilerine bu ince davranışlarından ötürü teşekkür ediyor, başarılı bir sezon geçirmelerini temenni ediyorum’ ifadelerini kullandı.