ordulular derneğiÇerkezköy 52 Ordulular Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Çerkezköy’de yaşayan Ordulular ve Dernek üyeleri için bir kaynaşma kahvaltısı düzenledi. CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer ve Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’in de katıldığı kahvaltıda, geleneksel lezzetler misafirlerle buluştu.
Çerkezköy Havadis- Çerkezköy 52 Ordulular Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Çerkezköy’de yaşayan Ordulular ve Dernek üyeleri için bir kaynaşma kahvaltısı düzenledi.
KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİLER
Geçtiğimiz Pazar saat 10.00’da başlayan kahvaltıya CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Metin Dönmez, MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Koray Önsel ve partilerin yönetim kurulu üyeleriyle birlikte dernek mensupları katıldı. Dernek Başkanı Metin Yaşar tarafından karşılanan katılımcılar dernek üyeleri ve Ordulularla bir araya geldi.
BİRLİK VE BERABERLİK İÇİN
Çerkezköy’de yaşayan Orduluların yoğun ilgi gösterdiği kahvaltıda Ordulu hanımların yaptığı, Ordu iline ait birçok yöresel tat sunuldu. Katılımcıların memnun bir şekilde ayrıldığı kahvaltıda konuşan 52 Ordulular Derneği Başkanı Metin Yaşar, “Üyelerimizin birlik ve beraberliğini sağlamak için bu kahvaltıyı düzenledik.” Dedi.
“270 ÜYEMİZ VAR”
52 Ordulular Derneği olarak 270 üyeleri olduğunu belirten Yaşar,”Bu sayıya henüz onayını yaptırmadığımız üyelerimizi katmıyoruz. Gün geçtikçe büyüyerek Çerkezköy’de Ordululara daha çok hizmet, aktivite getirmek istiyoruz. Bu kahvaltı organizasyonu da bunlardan sadece biridir.” İfadelerini kullandı.
YÖRESEL OYUNLAR OYNANDI
Kahvaltının ardından yöresel müzikler eşliğinde horonlar tepilirken, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem de horonda maharetini sergiledi. Kahvaltı organizasyonu dernek üyelerinin ve Orduluların çeşitli eğlencelerinin ardından sona erdi.