çtso tiyatroÇerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Lisesi Tiyatro Kulübü tarafından hazırlanan ‘Naaş-ı Muhteremler’ isimli tiyatro oyunu 3 Mayıs akşamı Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda sahneleniyor.
Çerkezköy Havadis- Emekli bir büyükelçinin evinde geçen komik olayların anlatıldığı 2 perdelik oyun 3 Mayıs’ta tiyatro severlerle buluşacak.

BİLETLER TÜKENMEK ÜZERE
Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Lisesi Okul Müdürü Mustafa Türk ve tiyatro kulübü öğretmenleri Fikret Puza ile Ümit Akagündüz düzenledikleri basın toplantısı ile 3 Mayıs günü sahnelenecek olan ‘Naaş-ı Muhteremler’ isimli tiyatro oyunu hakkında bilgi verdiler. Dün saat 13.30’da düzenlenen toplantıda konuşan Fikret Puza, Tayfur Türkili’nin yazdığı “Naaş-ı Muhteremler” tiyatro oyunun iki perdelik komedi oyunu olduğunu kaydederek, “2 perdelik komedi oyununu ben ve öğretmen arkadaşlarımızdan Ümit Akagündüz yönetecek. Geçen yıl yaptığımız tiyatro oyununda bilet satışlarından dolayı sıkıntılarımız olmuştu ancak bu oyun daha gösterime girmeden biletlerimiz tükenme noktasına geldi” dedi.
GÖSTERİMLERİMİZ NAAŞ-I MUHTEREMLER İLE DEVAM EDİYOR
Sportif faaliyetlerin yanından kültürel etkinliklerinde öğrenciler açısından önemli olduğuna değinen Fikret Puza, “tiyatro kulübümüzden mezun olacak öğrencilerimiz var. Hem mezun olacak olan öğrencilerimiz hem de okulumuzda eğitimine devam edecek olan öğrencilerimiz için yapmış olduğumuz bu etkinlikler büyük katkı sağlayarak kendilerini tiyatroya teşvik etmiş oluyor. 10 aylık çalışmanın meyvesini öğrencilerimizle birlikte 3 Mayıs Cuma günü Halk Eğitim Merkezi’nde alacağımızı düşünüyoruz. Tiyatro ekibi olarak daha önce Töre ve Boyacı isimli oyunları sahnelemiştik. Bu yılda ‘Naaş-ı Muhteremler’ tiyatrosu ile devam edeceğiz. Bundan sonraki çalışmalarımız da tiyatro oyunlarımızı yerelden çıkararak bölgesele yaymayı düşünüyoruz” diye konuştu.
ÖĞRENCİLERİN MOTİVASYONUNU ARTTIRIYORUZ
Konsantrasyon bozukluğu yaşayan öğrencileri düzenlenen etkinlikler sayesinde okulda tuttuklarını ifade eden Puza şunları söyledi; “bin 500 kişilik okulumuzda sanatsal ve sportif faaliyetlerle öğrencilerimize yardımcı olarak kendilerini yönlendirme adına da büyük katkı sağlamış oluyoruz. Öğrencilerimizi ilgi alanlarına yönlendirmek için ellerimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Öğrencilerin ders haricinde sosyal aktivitelere motive etmeye çalışıyoruz”
TÜRKİYE GENELİNDE OYNAMAYA HAZIRLANIYORLAR
Sosyal faaliyetler konusunda okul olarak büyük emek harcadıklarını ifade eden Okul Müdürü Mustafa Türk ise, “ÇTSO Lisesi olarak, yerel bazdan çıkarak genele açılmaya çalışıyoruz. Bir işte azmedildiği taktirde her şeyin başarılabildiğini göstermek adına büyük emek harcıyoruz. Sportif anlamda okulumuz büyük başarılara imza attı ve bundan sonra da kültürel etkinliklerle büyük hedefler peşinde olacağız. Tiyatro oyunlarımız artık sadece Çerkezköy’de kalmayacak, Türkiye geneline de yayılmak adına çalışmalarımızı yapacağız. Gerekli mercilerle görüşerek turne yapmayı düşünüyoruz ve bu bağlamda da öğrencilerimize de bu hazzı yaşatmayı hedefliyoruz” dedi.