1 Nisan’da yapılması planlanan ÇTSO seçimlerinde Mavi Listenin Yönetim Kurulu Başkan adayı Rahmi Yılmaz, beraberindeki Meclis Üyesi adayı kadınlarla birlikte Çerkezköy Havadis Gazetesi’ni ziyaret etti. Kadının olduğu yerde medeniyet vardır diyen Yılmaz; ‘Maalesef ülkemizdeki Odalarda kadın temsil oranı yüzde 1’ler civarında. Bizler Mavi Liste olarak fırsat eşitliği yaratmak adına kadın kotası uyguladık ve tam 11 Meclis Üyesi adayımızı kadınlar oluşturuyor. Çünkü kadının olduğu yerde gelişim, huzur, bereket ve medeniyet vardır’ ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Havadis- ÇTSO Yönetim Kurulu Başkan adayı Rahmi Yılmaz ve Kadın Meclis Üyesi adayları, Çerkezköy Havadis Gazetesi’ni ziyaret etti.
‘FIRSAT EŞİTLİĞİ YARATACAĞIZ’
Türkiye genelindeki odalarda kadın temsil oranının çok düşük olduğunun altını çizen Yılmaz; ‘1 Nisan’dan itibaren Mavi Liste olarak Yönetimi devralacak ve Türkiye’de örnek bir Ticaret Odası olacağız. Özellikle kadın Meclis Üyelerimiz sayesinde Odamız daha da güzelleşecek ve gelişecek, Üyelerimiz de hak ettikleri Odaya kavuşacaklar’ dedi.

‘TÜM ÜCRETLERDE YÜZDE 50 İNDİRİM’
1 Nisan’da göreve geldikten sonra ilk icraatlarının Oda ücretlerinin tamamında indirime gitmek olacağını vurgulayan Yılmaz; ‘Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nın 4 binin üzerinde üyesi olmasına rağmen bugün seçime giremeyecek olan binin üzerinde Oda Üyesi var. Bunun nedeni tamamen Odada alınan fahiş ücretlerdir. Üyelerimizin bu fahiş ücretlere mahkum edilmesi yetmiyormuş gibi bir de icraya veriliyorlar. Göreve geldikten sonra bu olumsuz şartlara son verecek ve Odada yapılan tüm işlemlerin ücretlerinde yüzde 50 indirim yapacağız’ diye konuştu.
‘DAHA AKTİF BİR ODA OLACAĞIZ’
1 Nisan’dan sonra ÇTSO’nun daha aktif bir Oda haline dönüşeceğini belirten Yılmaz; ‘Yönetimi devraldıktan sonra tüm kamuoyu ÇTSO’nun daha aktif bir Oda olduğuna şahit olacak. Özellikle çevreye, doğaya, havaya, suya daha duyarlı, eğitimden, bilimden yana bir yönetimle Odamızı ileriye taşıyacağız’ ifadelerini kullandı.